پست وبلاگ

آیا تراکتوری ها تیمشان را با محسن ترکی تنها می گذارند؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ ۷۰ هزار هوادار در استادیوم یادگار و ملیون ها طرفدار به دنبال لذت بردن از یک فوتبال پاک لحظه شماری می کنند. استقلال زیر فشار شدید تراکتور است. گویی آنها با نتیجه کاری ندارند فقط منتظر سوت پایان بازی هستند تا از این مهلکه جان سالم به در برند. هر لحظه این امکان می رود که موج شکن ِ استقلالی ها برابر طوفان حملات تراکتوری ها با حمایت ۷۰ هزار هواداری که میان آسمان و زمین شناورند در هم بشکند.

بالاخره یک حمله نصف و نیمه از سوی استقلالی ها رخ میدهد توپ به سینه احسان حاج صفی برخورد می کند اما حرکت دستان محسن ترکی به نشانه پنالتی همه را شوکه می کند. محسن ترکی که در دو قدمی صحنه حضور دارد صحنه را پنالتی تشخیص می دهد. هواداری در این لحظه فریاد می زند:” به خدا توپ به سینه اش خورد من از فاصله ۳۰۰ متری آن را دیدم!” اما ترکی بی اعتنا به دلواپسی های آنها از دو قدمی هند عمد و ممانعت از گل آشکار تشخیص میدهد. احسان حاج صفی ناباورانه اخراج می شود و استقلال گل اول بازی را از روی نقطه پنالتی به ثمر می رساند.

اسکوربورد صحنه برخورد توپ به سینه حاج صفی را بارها و بارها نشان می دهد. استادیوم آشفته می شود و ترکی زیر چشمی شاهکار خود را تماشا می کند. دو تیم به رختکن می روند ولی گویی ترکی توجیه نشده است. تراکتور ۱۰ نفره فشار حملات را بر روی دروازه استقلال هر لحظه بیشتر و بیشتر می کند. استقلال با یک یار بیشتر ریسک حمله سوی تیم ده نفره را قبول نمی کند. امیر قلعه نوعی برای فرار از این شکست ِ ناعادلانه دست به دامن هر ۳ یار تعویضی اش می شود. در اواسط نیمه دوم، فرزاد آشوبی مصدوم می شود و تراکتور عملاً ۹ نفره می شود. استقلال در دقایق پایانی، اولین حمله خود در نیمه دوم و شاید دومین حمله خود در کل بازی را طرح ریزی می کند. دوباره یک برخورد مشکوک و پنالتی قاطع محسن ترکی تا پاسخ دندان شکنی به توهین های تراکتوری ها داده باشد!

نتیجه این قاطعیت از دست رفتن قهرمانی از دستان تراکتوری ها بود و همه درسی که ازاین اشتباهات گرفتیم در جمله:” اسکوربورد، بد است. اسکوربورد و نمایشگر نباید چیزی را نمایش دهد!” خلاصه شد. حالا سالها از این اتفاق تلخ می گذرد اما این درد کهنه برای تراکتوریها تازگی دارد. این روزها تراکتوریها هیچ میل و رغبتی برای حضور در استادیوم ندارند. باید دید آنها سرنوشت نتیجه بازی حساس تیمشان با پرسپولیس را در استادیوم خالی به سوتها و قاطعیت محسن ترکی می سپارند؟

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *