پست وبلاگ

افتتاح آستان امامزاده محمد بن حسن (ع) شهرستان الیگودرز

به گزارش اکوتو ، حجت‌الاسلام محمدعلی ارزنده امام‌جمعه  شهرستان الیگودرز شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحیه آستان امامزاده محمد بن حسن (ع) شهرستان الیگودرز، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید به مردم و مسلمانان بگو از شما چیزی نمی‌خواهم مگر مودت نسبت به بستگانم.وی افزود: این مودت کمک مالی  و دنیایی نیست و کسی امور به اطلاق رسالت است  که در رأس پیامبران و سلسله انبیاء پیامبر اکرم است که اگر مزد  و پاداش زحمات خود را  مسائل مالی دانستند وظیفه خود را که تبلیغ است نمی‌تواند به نحو احسنت انجام دهند.

امام‌جمعه  شهرستان الیگودرز بیان کرد: احسان شونده از طرف احسان کننده شرم و حیایی سرتاپای او را می‌گیرد و اگر بنا باشد کسانی که امور تبلیغ هستند مزد خود را از مردم بگیرند شرم ایجادشده  اجازه نمی‌دهد که پیام خداوند را برساند.وی عنوان کرد: مسئله گرامیداشت امام زادگان بحث مادی، مالی و دنیایی نیست آنچه پیامبر اکرم (ع) به آن مبعوث شد به این معنا است که واقعاً به توحید دست پیدا کنیم و به معنای واقعی موحد شویم.

ارزنده تصریح کرد:  ما به مودت دست پیدا نمی‌کنیم مگر از راه پیروی کردن از خاندان  عصمت و طهارت چراکه مودت اطاعت بی‌چون‌وچرای ما از آن‌ها است و این اطاعات چیزی برای آن‌ها ندارد بلکه برای نجات ما است.وی خاطرنشان کرد: این دورود و سلام‌هایی که ما بر این بزرگواران  می‌فرستیم نفعی برای آن‌ها ندارد بلکه به سبب بخشش گناهان ما است و مودت به نزدیکان خدا وظیفه ما است برای این‌که خودمان به‌جایی برسیم.

امام‌جمعه شهرستان الیگودرز گفت: آن خاندانی که ما به اطاعت از آن‌ها امر شدیم اهل‌بیت در رأس آن‌ها قرار دارد و کسانی هستند که از نام پلیدی‌ها پاک بوده و استثنائات خلقت هستند و علاوه بر آن ما امر شدیم فرزندان رسول اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) را احترام کنیم مگر اینکه دلیلی داشته باشیم که یک نفر را از تکریم استثناء کنیم.وی گفت:  پیامبر اکرم (ص) در این رابطه می‌فرماید اگر فرزندی از فرزندان من  انسان صالح و سالمی نبود به خاطر احترام به من او را هم احترام کنید.

ارزنده خاطرنشان کرد: در بین فرزندان رسول خدا (ص) و امام‌زاده‌ها عده‌ای هستند  که به خاطر تعداد زائرها شهرت دارند  و برخی دیگر  دلیل شهرتشان عنایات خود امام‌زاده‌ها است.وی تصریح کرد: امام‌زاده محمد ابن حسن (ع) به خاطر عنایات زیادی  که از آن دیده‌شده است شهرت یافته است و تاکنون بیش از ۲۰ شفا یافته از این امام‌زاده دیده‌شده است.

امام‌جمعه الیگودرز بیان کرد: حضور امام‌زاده محمد ابن حسن (ع) در این منطقه عنایت خداوند است و سبب رونق منطقه  و امنیت  آسایش و آرامش آن شده است.وی عنوان کرد:  شأن و منزلت امام‌زاده از کارهایی که ما برای آن‌ها انجام داده‌ایم بیشتر است و باید قدردان این نعمت باشیم.ارزنده تصریح کرد:  درآمد امام زادگان فقط در خود منطقه مصرف می‌شود و اگر این درآمد را تا ۱۰ سال در خود امام‌زاده هزینه کنیم به آنچه باید انجام دهیم نمی‌رسیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *