پست وبلاگ

مهلت سه ماهه میراث فرهنگی به فعالان حوزه گردشگری مجازی

ارائه مهلت سه ماهه به فعالان حوزه گردشگری مجازی در پی اجرایی شدن فاز دوم دستورالعمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی انجام گرفته است که طی روزهای گذشته با هدف ساماندهی افراد حقیقی و حقوقی فعال در فضای اینترنتی محقق شد.
بر این اساس نظر به توسعه روزافزون فن آوری اطلاعات در صنعت گردشگری و استقبال گسترده از خدمات مسافرتی و گردشگری مبتنی بر فضای مجازی و نیز با استناد به ماده ۳۰ آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی، ماده ۲۵ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها و نیز دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی و نظارت بر فعالیت کسب و کارهای اینترنتی کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، فاز نخست دستور العمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی با ساماندهی بخش های فعال در این حوزه که پیش از این در قالب دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، واحد پذیرایی، واحدهای اقامتی و … از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز دریافت کرده بودند؛ محقق گشت.
بنا بر توافق و برنامه ریزی صورت گرفته، در فاز دوم اجرایی شدن دستورالعمل، ساماندهی بخش هایی که بدون مجوز از سوی سازمان میراث فرهنگی مشغول خدمت رسانی در این حوزه هستند؛ تنها سه ماه مهلت دارند که با مراجعه به ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مربوطه نسبت به تکمیل مشخصات و در نهایت اخذ نشان اعتماد فعالیت در فضای مجازی اقدام نمایند.
در فاز بعدی این طرح همه فعالان حوزه گردشگری مجازی با ورود به سامانه در حال تشکیل، به شکل منسجم فعالیت خواهند کرد و در پی آن کاربران و هموطنان می توانند با اخذ تاییدیه آنلاین از خدمات شایسته این حوزه بهره مند شوند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “مهلت سه ماهه میراث فرهنگی به فعالان حوزه گردشگری مجازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *