پست وبلاگ

معرفی “آن‌هاب”مودم هوشمند گوگل

به گزارش اکوتو ، اولین تفاوت و نقطه قوت این روتر بی‌سیم در برابر سایر مسیر‌یاب‌های موجود در بازار، زیبایی آن است. این دستگاه دارای بدنه‌ای استوانه‌ای و یک دست مشکی است که بیشتر شبیه دستگاه آمازون اکو به نظر می‌رسد.

اغلب مردم زمانیکه اقدام به خریداری روتر وای‌فای می‌کنند، زیبایی آن را در نظر نمی‌گیرند و همین باعث می‌شود تا این دستگاه‌ها معمولا گوشه‌ای از اتاق قرار داده شوند تا دور از چشم باشند. این دستگاه جدید با زیبایی که دارد می‌تواند در بخش‌های مختلف یک ساختمان به کار گرفته شود و حتی نمای دکوری هم دارد.

مدیر محصول گوگل گفته است معمولا روترها بر روی زمین و دور از دید گذاشته می‌شوند و همین کار باعث اختلال در کارکرد این دستگاه خواهد شد. ما محصولی را تولید کرده‌ایم که سیم‌های زائد و چراغ‌های چشمک زن آن حذف و به جای آنها آنتن‌های داخلی و چراغ‌ هوشمند لحاظ شده است که زیبایی خاصی به دستگاه بخشیده و همین می‌تواند منجر به تغییر مکان روتر از کف ساختمان به نقطه‌ای بالاتر که نتیجه‌ آن بهتر شدن کارکرد دستگاه است، شود.

از امکانات دیگر این دستگاه مدیریت و کنترل براساس اپلیکیشنی به نام “Google On” است که کاربران گوشی‌های اندرویدی و آیفون می‌توانند از آن استفاده کنند.چراغی که در این روتر به کار رفته اگر سبز رنگ باشدنشان از شرایط مساعد دارد در غیر اینصورت و با نارنجی شدن چراغ، آلارم اختلال داده می‌شود.نرم‌افزار داخلی این روتر به گونه‌ای است که به صورت اتومات مانع تداخل می‌شود و قابلیت اتصال به دستگاه‌هایی که از بلوتوث استفاده می‌کنند را نیز دارد.

این دستگاه قادر به نشان دادن اطلاعات تمامی اتصالات است به این نحو که می‌گوید هر دستگاه از چه میزان پهنای باند استفاده می‌کند؛ حتی می‌تواند میزان مصرف پهنای باند را برای دستگاه‌های مختلف مشخص کند.

امکان دیگری که برای این روتر در نظر گرفته شده امکان به اشتراک گذاری رمز دسترسی به آن از طریق یک کلیک است تا از این طریق سایر افراد نیز قادر به استفاده از آن باشند.آپدیت‌های امنیتی و امکانات جدید این دستگاه ۲۰۰ دلاری نیز قرار است به صورت اتومات از سوی گوگل ارسال شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *