پست وبلاگ

کاهش ۰.۴۹ درصدی شاخص کل تاثیری در رشد حجم معاملات نداشت

کاهش ۰.۴۹ درصدی شاخص کل تاثیری در رشد حجم معاملات نداشت

به گزارش اکوتو ،در هفته ای که گذشت تعداد ۲۷۳۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۸۳۱۵ میلیارد ریال در ۱۸۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۸ و ۶۹ درصد افزایش و ۰٫۳ درصد کاهش را نشان می دهد.
ارزش معاملات نرمال نیز در این مدت به ۷۹۷۰ میلیارد ریال و حجم معاملات نرمال به ۲۶۵۰ میلیون سهم و حق تقدم رسید که به ترتیب ۶۲ و ۴٫۵ درصد افزایش را ثبت کردند.
همچنین تعداد ۷۶۸۶۰ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۷۴۶۶۴ میلیارد ریال در هفته گذشته معامله شد که به ترتیب ۸۰٫۶۴ درصد افزایش و ۸۳٫۴ درصد کاهش را نشان می دهد.
شاخص کل نیز در این مدت با ۳۳۰ واحد کاهش نسبت به رقم ۶۶۴۵۱  واحد رسید و شاخص بازار اول با ۴۳۸ واحد کاهش به رقم ۴۷۴۰۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۱۰ واحد افزایش به عدد ۱۴۰۴۰۲ واحد رسیدند که به ترتیب با ۰٫۹۲ درصد کاهش و ۳۶ درصد افزایش مواجه شدند.
این گزارش می افزاید: گروه قند و شکر با ۵٫۱۳ درصد، محصولات چوبی با ۳٫۳۸ درصد، حمل و نقل، انبار داری و ارتباطات با ۳٫۲۷ درصد، ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۲٫۵۸ درصد و ساخت محصولات فلزی با ۲٫۰۸ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها در هفته ای که گذشت به خود اختصاص دادند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *