پست وبلاگ

کاهش ۰.۴۹ درصدی شاخص کل تاثیری در رشد حجم معاملات نداشت

به گزارش اکوتو ،در هفته ای که گذشت تعداد ۲۷۳۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۸۳۱۵ میلیارد ریال در ۱۸۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۸ و ۶۹ درصد افزایش و ۰٫۳ درصد کاهش را نشان می دهد.
ارزش معاملات نرمال نیز در این مدت به ۷۹۷۰ میلیارد ریال و حجم معاملات نرمال به ۲۶۵۰ میلیون سهم و حق تقدم رسید که به ترتیب ۶۲ و ۴٫۵ درصد افزایش را ثبت کردند.
همچنین تعداد ۷۶۸۶۰ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۷۴۶۶۴ میلیارد ریال در هفته گذشته معامله شد که به ترتیب ۸۰٫۶۴ درصد افزایش و ۸۳٫۴ درصد کاهش را نشان می دهد.
شاخص کل نیز در این مدت با ۳۳۰ واحد کاهش نسبت به رقم ۶۶۴۵۱  واحد رسید و شاخص بازار اول با ۴۳۸ واحد کاهش به رقم ۴۷۴۰۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۱۰ واحد افزایش به عدد ۱۴۰۴۰۲ واحد رسیدند که به ترتیب با ۰٫۹۲ درصد کاهش و ۳۶ درصد افزایش مواجه شدند.
این گزارش می افزاید: گروه قند و شکر با ۵٫۱۳ درصد، محصولات چوبی با ۳٫۳۸ درصد، حمل و نقل، انبار داری و ارتباطات با ۳٫۲۷ درصد، ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۲٫۵۸ درصد و ساخت محصولات فلزی با ۲٫۰۸ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها در هفته ای که گذشت به خود اختصاص دادند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *