پست وبلاگ

به فکر شهرهای میزبان ، مسافرت تعطیلات عید فطر باشید

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگویی، با طرح سؤالی مبنی بر اینکه تا چه اندازه به سند گردشگری کشور رسیدیم، اظهار کرد:‌ صنعت گردشگری امسال رتبه دوم دنیا را از نظر درآمد و سود اقتصادی به خود اختصاص داده است و آرام آرام جای نفت و خودروسازی که در رتبه‌های نخست و دوم قرار دارد را خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه از نظر جاذبه طبیعی و تنوع جانوری و گیاهی جزو ۵ کشور برتر جهان و در زمینه جاذبه‌های تاریخی جزو ۱۰ کشور برتر هستیم، تصریح کرد: در افق ۱۴۰۴ در سند گردشگری پیش‌بینی کردیم که در این افق ۲۰ میلیون گردشگر وارد کشور شود که با یک حساب سرانگشتی در صورتی که مقام ششم جاذبه‌های برتر دنیا را داریم باید یک‌ششم درآمد اقتصادی کل گردشگری دنیا را به خود اختصاص دهیم ولی متأسفانه در این زمینه رتبه ۴۷ درآمد اقتصادی از گردشگری را داریم.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه این موضوع نیاز به ریشه‌یابی دارد که چرا نتوانستیم رتبه بالاتری به خود اختصاص دهیم، ادامه داد: بخشی از آن به زیرساخت‌های کشور مانند حمل‌و نقل، راه‌ها، هتل‌ها و غیره بستگی دارد چرا که به عنوان نمونه گردشگر خارجی وقتی وارد کشور می‌شود هتل خوب نیاز دارد که در بخش هتل‌های مناسب در کشور سرمایه‌گذاری نکردیم.

لاهوتی تصریح کرد: مورد آخر تفکر خود مردم و مسئولان از گردشگر خارجی است که متأسفانه وقتی صحبت از گردشگری خارجی می‌شود تفکر ما این است که گردشگران خارجی افراد فاسد هستند و قرار است به فرهنگ ما آسیب برسانند در حالیکه معتقدم این افراد می‌توانند سفیران خوبی برای ایران در کشورهای خود باشند.

وی اضافه کرد: در بخش گردشگران داخلی تجربه‌‌های کشورهای دنیا هم وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد؛ اخیراً در یکی از کشورهای اروپایی دیدم استفاده از اتوبان‌ها خیلی گران است و وقتی این موضوع را سؤال کردم، در جواب گفتند: «این کار به این جهت است که مردم از حمل و نقل ریلی بیشتر استفاده کنند که خیلی ارزان است».

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه متأسفانه ایام‌ تعطیلات در کشور طوری شده است که شهر میزبان بیشتر آسیب می‌بیند، خاطرنشان کرد: معتقدم اگر سفر در ایام‌ خاص تدبیر و به گونه‌ای صحیح برنامه‌ریزی شود مشکلی پیش نمی‌آید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *