پست وبلاگ

مرمت ۵۴ بنای تاریخی در چهارمحال و بختیاری

بهمن عسگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سال گذشته ۵۴ بنای تاریخی در سطح استان با میزان سرمایه ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال مرمت شد که این کار زمینه اشتغال ۷۱ نفر را فرهم کرد.وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای واگذاری بناهای تاریخی احیاء شده در سطح استان ۶۰۰ میلیون ریال بود که به ‌دنبال این سرمایه‌گذاری برای ۲۰ نفر شغل ایجاد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری صنایع دستی را یکی از عوامل اشتغال‌زا در استان عنوان و خاطرنشان کرد: نمدمالی و تولید مصنوعات نمدی با میزان سرمایه‌گذاری یک میلیارد ریال زمینه اشتغال ۲۰ نفر، ملیله‌سازی با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون ریال زمینه اشتغال ۵ نفر و سرمه دوزی و سراجی با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را سال گذشته در استان فراهم کرد.عسگری بیان کرد: عمده‌ترین بخش اشتغال ایجاد شده در صنایع دستی به صورت اشتغال خانگی و تک نفری است که در این رابطه ۴۹۶ نفر به فعالیت مشغول شده‌اند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *