پست وبلاگ

قبوض میلیونی آب شد ؛ روستائیان قشم آب رایگان دریافت می‌کنند

علی‌‌اشرف کرمی صبح امروز در حاشیه اجرای طرح آبرسانی به روستاهای جزیره قشم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از چهارم تیرماه تاکنون ۳۵۰۰ متر مکعب آب تولید شده این شرکت وارد شبکه روستایی شده، اظهار داشت: بالغ بر ۵۰۰۰ متر مکعب نیز توسط تانکرهای آبرسان به صورت رایگان در حال بارگیری است.

وی افزود: شرکت مپنا برای دومین بار از تاریخ دوم تیرماه اقدام به تولید آب شیرین کرد اما متاسفانه به علت فرسودگی شبکه انتقال آب به مخازن و روستاها  جلو‌گیری به عمل آمد.

کرمی با اشاره به توزیع رایگان بخشی از ظرفیت تولید شده این نیروگاه در روستاها بیان داشت: متاسفانه به دلیل آماده نبودن بستر انتقال آب مقداری از حجم تولیدی این مجموعه به دریا ریخته می شود تا خللی برای برای مراحل تولید پیش نیاید.

مدیر نیروگاه تولید آب و برق مپنا در قشم با ابراز خوشحالی از تامین بخشی از نیاز آب آشامیدنی مردم جزیره با توجه به گرمای هوا تاکید کرد:تسریع در بازسازی و رفع نقص شبکه انتقال آب وفاضلاب روستایی می‌تواند رضایت حداکثری مردم صبور این جزیره را در پی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای آبگیری تانکرها تاکنون ۷۴۰ تانکر ۵ متر مکعبی و ۴۷ تانکر ۳۰ متر مکعبی آب رایگان از این شرکت دریافت کرده‌اند.

کرمی عنوان کرد: عدم تزریق آب به شبکه انتقال آب روستایی در سال‌های گذشته سبب از بین رفتن و مستهلک شدن این شبکه شده است و پایین آمدن عمر مفید این شبکه سبب تأخیر در عیب‌یابی خطوط شده است.

وی در پایان با اشاره به مساعدت پالایشگاه برای تحویل گاز تصفیه شده مورد نیاز نیروگاه تصریح کرد: امید است بتوانیم هرچه سریعتر با تولید آب شیرین با تمام ظرفیت، شاهد ورود این نعمت الهی از طریق سیستم لوله‌کشی در خانه روستائیان جزیره باشیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *