پست وبلاگ

آتش سوزی سه هزار متر مربع از شبه جزیره میانکاله مهار شد

به گزارش اکوتو ، زمان رضا احمدی اظهار داشت: شب گذشته در پی گزارش واصله مبنی بر وقوع آتش سوزی در منطقه قلعه پلنگان پناهگاه حیات وحش میانکاله بلافاصله مأمورین یگان حفاظت محیط زیست حاضر در منطقه به محل آتش سوزی اعزام و نسبت به مهار آتش اقدام کردند.

وی افزود: حضور به موقع نیروهای محیط بان و یگان حفاظت میانکاله با یک دستگاه تراکتور کمک دار و همچنین حضور تعدادی از بومیان  موجب شد که علی رغم وزش باد شدید این آتش مهار شود.رئیس اداره محیط زیست بهشهر افزود: در این آتش سوزی که به مدت یک ساعت به طول انجامید حدود ۳ هزار متر مربع از پوشش گیاهی پناهگاه میانکاله در آتش سوخت.

وی خاطر نشان کرد: پوشش گیاهی منطقه عمدتا شامل بوته‌های سازیل و تمشک و درختچه‌های انار بود که ۵۰ درصد انار وحشی، ۳۰ درصد سازیل و ۲۰ درصد تمشک طعمه حریق شد.احمدی علت اصلی این آتش سوزی را عامل انسانی اعلام کرد که  در دست بررسی و اقدام است.

وی اداه داد: سال گزارش آتش سوزی‌های متعدد و در وسعت فراوانی در این منطقه داشتیم که در برخی موارد ۸۰ تا ۱۰۰ هکتار از اراضی ما در این منطقه طعمه حریق شده بود که با نظارت کامل در میانکاله، جلوگیری از ورود افراد متفرقه و شکارچی و همچنین تجهیز امکانات اطفای حریق، تا حدود زیادی از مشکلات گذشته جلوگیری شده است.رئیس اداره محیط زیست بهشهر گفت: این دومین آتش سوزی در سال جاری است که اولین آتش سوزی نیز در ماه جاری اتفاق افتاد ۱.۷ هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله، طعمه حریق شد.

احمدی افزود: آموزش به محیط بانانان در اطفای حریق از مسائل مهمی است که انجام شده و در دست اقدام است و همچنین با تجهیز میانکاله به تراکتور کمک دار و دو دستگاه روت فایر بسیاری از این مشکلات در اطفای حریق از بین می‌رود.وی گفت: تهیه لباس ضد حریق برای مأمورین حفاظت میانکاله نیز از جمله مسائلی است که در دست اقدام است تا با تجهیز امکانات و تجهیزات، از بروز آتش سوزی‌های وسیع جلوگیری شود.به گزارش مهر، سال گذشته پنج مورد آتش سوزی در میانکاله گزارش شده بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *