پست وبلاگ

بلیت‌های یکساله و اعتباری مترو برای چه مسافرانی مناسب است؟

به گزارش اکوتو ، درباره انتقاداتی در خصوص زود به اتمام رسیدن اعتبار ریالی کارت بلیت‌های یکساله مترو، اظهار داشت: متوسط قیمت بلیت مترو درسال گذشته ۱۹۸ تومان بود که اگر آن را به صورت رند ۲۰۰ تومان در نظر بگیریم و یک فرد ۳۰۰ روز در سال از آن استفاده کرده باشد هزینه تمام شده ۱۲۰ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: به عقیده بنده یا اطلاعات افراد ناراضی کافی نبوده یا از جمله مسافران پرتردد مترو هستند که اعتبار ریالی بلیت‌های یکساله پاسخگوی نیازنشان نبوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تأکید کرد: برخی از مسافران هنگام خروج از مترو کارت بلیت‌های خود را روی گیت خروج قرار نمی‌دهند این امر باعث می‌شود که هزینه طولانی‌ترین مسیر از آنها کسر شود در صورتی که این موارد برای استفاده از کارت‌های یک ساله رایج شود کارت بلیت‌ها پاسخگوی نیاز افراد برای یک سال سفر خواهد بود.

وی با بیان اینکه رقم‌های تعیین شده برای انواع کارت‌های یک ساله دارای مصوبه شورای شهر است و اگر قرار باشد پیشنهاد جدیدی برای رقم‌های این کارت‌ها ارائه شود به سال آینده موکول خواهد شد، گفت: بنده توصیه می‌کنم افرادی که از مترو استفاده زیادی دارند کارت بلیت‌های شارژ ریالی را انتخاب کنند. کسانی که کارت بلیت‌های یکساله را خریداری می‌کنند باید بدانند این کارت‌ها بر مبنای یک سفر نرمال در طول سال است.

تشکری هاشمی ادامه داد: شهروندان بعد از اتمام رسیدن کارت‌های یکساله می‌توانند اقدام به خرید کارت یک ساله بدون ثبت نام یا آن را به صورت ریالی شارژ کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *