پست وبلاگ

مازندران سومین استان پرتردد کشور در نوروز ۹۵ شد

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های مازندران با اشاره به اینکه تعداد ۳۲۷ تخلف سرعت لحظه ای و ۱۶۳ تخلف سرعت متوسط از وسایل نقلیه عبوری در طول نوروز امسال در استان ثبت شد، گفت: مازندران سومین استان پرتردد کشور در نوروز ۹۵ شد.

محسن هاشمی اظهار داشت: در ایام طرح نوروزی سال ۹۵ استان مازندران با ثبت بیش از ۲۵ میلیون تردد سومین استان پرتردد کشور بعد از استان‌های تهران و البرز بوده است. در این مدت متوسط تردد ساعتی در محورهای استان بیش از ۵۵ هزار تردد بوده است.

وی افزود: در طول این مدت محورهای ساری- قائم‌شهر و برگشت، آمل – محمود آباد و بابلسر- فریدونکنار پرتردد ترین محورهای استان بودند. بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین از محورهای ساری- قائم‌شهر، بابل- قائم‌شهر، بزرگراه بابل-آمل و محور سوادکوه انجام شده است.

هاشمی تصریح کرد: امسال گردشگران بیشتری وارد مازندران شده به نحوی که در این مدت تردد ثبت شده در دروازه‌های ورودی استان در حدود ۱٫۵ میلیون تردد بوده که حاکی از رشد ۴ درصدی است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های مازندران خاطر نشان کرد: در ایام طرح نوروزی سال ۹۵ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه با ارائه گزارشات روزانه از تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی و درونی استان و ارائه آن به نهادهای مرتبط چون استانداری، گردشگری، راه و شهرسازی، پلیس راه و ستاد تسهیلات سفر استان سعی بر کمک به برنامه‌ریزی و اقدامات لازم در راستای سهولت و امنیت سفر مسافران داشته است.

وی افزود: این مرکز در ایام طرح نوروزی با ارسال بیش از ۱۵۰ پیامک از مهم‌ترین وقایع ترافیکی، جوی و انسدادها و محدودیت‌ها به نهادها و مقامات مسئول استان سعی بر سرعت بخشیدن به اقدامات لازم و به موقع در خصوص شرایط و وقایع داشته است./تسنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *