پست وبلاگ

مازندران سومین استان پرتردد کشور در نوروز ۹۵ شد

مازندران سومین استان پرتردد کشور در نوروز ۹۵ شد

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های مازندران با اشاره به اینکه تعداد ۳۲۷ تخلف سرعت لحظه ای و ۱۶۳ تخلف سرعت متوسط از وسایل نقلیه عبوری در طول نوروز امسال در استان ثبت شد، گفت: مازندران سومین استان پرتردد کشور در نوروز ۹۵ شد.

محسن هاشمی اظهار داشت: در ایام طرح نوروزی سال ۹۵ استان مازندران با ثبت بیش از ۲۵ میلیون تردد سومین استان پرتردد کشور بعد از استان‌های تهران و البرز بوده است. در این مدت متوسط تردد ساعتی در محورهای استان بیش از ۵۵ هزار تردد بوده است.

وی افزود: در طول این مدت محورهای ساری- قائم‌شهر و برگشت، آمل – محمود آباد و بابلسر- فریدونکنار پرتردد ترین محورهای استان بودند. بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین از محورهای ساری- قائم‌شهر، بابل- قائم‌شهر، بزرگراه بابل-آمل و محور سوادکوه انجام شده است.

هاشمی تصریح کرد: امسال گردشگران بیشتری وارد مازندران شده به نحوی که در این مدت تردد ثبت شده در دروازه‌های ورودی استان در حدود ۱٫۵ میلیون تردد بوده که حاکی از رشد ۴ درصدی است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های مازندران خاطر نشان کرد: در ایام طرح نوروزی سال ۹۵ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه با ارائه گزارشات روزانه از تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی و درونی استان و ارائه آن به نهادهای مرتبط چون استانداری، گردشگری، راه و شهرسازی، پلیس راه و ستاد تسهیلات سفر استان سعی بر کمک به برنامه‌ریزی و اقدامات لازم در راستای سهولت و امنیت سفر مسافران داشته است.

وی افزود: این مرکز در ایام طرح نوروزی با ارسال بیش از ۱۵۰ پیامک از مهم‌ترین وقایع ترافیکی، جوی و انسدادها و محدودیت‌ها به نهادها و مقامات مسئول استان سعی بر سرعت بخشیدن به اقدامات لازم و به موقع در خصوص شرایط و وقایع داشته است./تسنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *