پست وبلاگ

مسئول میوه (گران) شب عید مشخص شد !

رئیس کمیته تخصصی میوه و تره‌بار گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسئولیت تنظیم بازار شب عید امسال در کل کشور به اتاق اصناف ایران واگذار شد.

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، مصطفی دارائی‌نژاد در گفت‌و‌گویی با اعلام این خبر افزود: با واگذاری مسئولیت تنطیم بازار میوه شب عید امسال به اتاق اصناف، کمیته تخصصی برای بررسی نحوه ذخیره سازی و تنظیم بازار تشکیل شد تا در سال جاری مشکلی در خصوص افزایش قیمت این محصول وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار میوه در سال جاری به‌صورت تخصصی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری برای عرضه مناسب میوه در ایام پایانی سال تا حد امکان سعی خواهد شد تا میوه مورد نیاز بر روی درخت ذخیره شود.

رئیس سابق اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار، ادامه داد: میوه مورد نیاز مردم در سال جاری به‌صورت بسته بندی شده، مرغوب و ۳۰ درصد کمتر از نرخ بازار عرضه خواهد شد.

وی اظهار داشت: با ورود مستقیم اصناف به تنظیم و توزیع این محصول و حذف واسطه‌ها، میوه مورد نیاز مردم با نرخ کمتر و کیفیت مناسب‌تری به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

دارائی‌نژاد تأکید کرد: عملیات ذخیره سازی میوه مورد نیاز شب عید از مهر ماه سال جاری آغاز می‌شود و برای تنظیم بازار شب عید پیش‌بینی ذخیره ۵۰هزار تن سیب و ۴۰هزار تن پرتقال شده است.

گفتنی است که مسئولیت ستاد تنظیم بازار میوه شب عید در سال گذشته (۹۴ ــ ۹۳) به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی بود، مسئولیتی که بعد از چند سال عاملیت وزارت صنعت با اجرای قانون انتزاع به بخش کشاورزی محول شد اما گلایه‌های موجود از نحوه تنظیم بازار میوه شب عید نارضایتی رئیس جمهور را نیز به‌همراه داشت و با ارسال نامه‌ای به معاون اول خود خواهان رسیدگی شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *