پست وبلاگ

مسمومیت ۱۸۵ تن در شهرستان چالوس

به گزارش اکوتو ، “مجتبی خالدی” در این‌باره گفت: از ساعات آغازین روز گذشته مراجعات تعدادی از ساکنان چالوس به دو بیمارستان رازی و طالقانی آغاز و در آنان علایم مسمومیت مشاهده شد.

وی با بیان اینکه ابتدا حدود ۴۰ نفر به بیمارستان مراجعه کردند، اظهار کرد: تا پایان روز ۱۸۵ تن به دلیل مسمومیت به این دو بیمارستان مراجعه کرده، تحت درمان قرار گرفتند که همه این افراد بجز ۱۴ نفر در حال حاضر از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

خالدی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴ نفر در بیمارستان تحت نظارت هستند البته در مورد وضعیت این افراد جای نگرانی وجود نداشته و طی یکی دو روز آینده از بیمارستان مرخص خواهند شد.

سخنگوی اورژانس کشور درباره علت مسمومیت این افراد، اظهار کرد: برخی از این افراد ادعا کردند که عصر روز بیست‌وهفتم مهرماه و بعد از نماز مغرب و عشاء در یکی از مراکز عزاداری غذایی را مصرف کرده و پس از آن دچار مسمومیت شده‌اند اما تا زمانی که جواب نمونه‌ها به دست ما نرسد نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد که آیا غذای نذری باعث مسمومیت این افراد شده یا عامل دیگری وجود داشته است.

خالدی با اشاره به اینکه هفته آینده جواب نمونه‌برداری و دلیل قطعی مسمومیت این افراد اعلام خواهد شد، اظهار کرد: البته مشکل حادی در این زمینه وجود نداشت.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در محرم امسال نسبت به سال گذشته تعداد مسمومیت‌های غذایی کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در سال جاری بجز این یک مورد و موردی دیگر که حدود ۳۰ نفر دچار مسمومیت شده‌اند مورد دیگری نداشتیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *