پست وبلاگ

دلالان هشیارتر از متقاضیان مسکن مهر!

به گزارش اکوتو ، شرکت عمران پرند حدود دو هفته قبل اعلام کرد: «”به‌دلیل عدم‌واریز سهم متقاضیان برنامه اجرایی مسکن مهر دچار انحراف شده است. راه‌حل اتمام هر پروژه‌ای داشتن برنامه اجرایی و مالی است و این دو لازم و ملزوم هم هستند. متأسفانه به‌دلیل عدم‌واریز سهم اکثر متقاضیان محترم برنامه اجرایی دچار انحراف شده است. این در حالی است که تاکنون سهم تسهیلات بانکی به‌طور کامل جذب گردیده و چنانچه مردم برای تعهدات مالی خود اقدام به همکاری نکنند، قطعاً سرنوشتی بهتر از این در انتظار پروژه‌ها نخواهد بود.»

پیش‌تر و در ماه‌های سپری شده از عمر دولت یازدهم در چند مرحله به متقاضیان مسکن مهر این شهر پیامک‌های اخطار ارسال کرد که « اطلاعیه اول متقاضی محترم؛ به‌منظور تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر ضروری است ۳۰ درصد الباقی مبلغ قرارداد خود را که به‌صورت علی‌الحساب می‌باشد،‌ حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز واریز نمایید. بدیهی است مسئولیت هرگونه تبعات در عدم پرداخت متوجه جنابعالی خواهد بود.» و «اطلاعیه دوم، متقاضی محترم پیرو اطلاعیه اول در صورت عدم واریز ۳۰ درصد الباقی وجه قرارداد پیش‌فروش، ضروریست به منظور تسریع در تکمیل واحد مسکن مهر ظرف مدت یک هفته نسبت به واریز آن اقدام نمایید.» نمونه‌هایی از این نوع پیامک‌ها هستند.

یکی از مشکلات و مسائلی متقاضیان مسکن مهر طی دو سال گذشته عدم اعلام قیمت تمام شده واحدهای مسکن مهر از سوی شرکت عمران پرند بوده است، در حالی این شرکت همواره بر ارسال قیمت‌تمام شده به متقاضیان از طریق پیامک و همچنین بارگذاری آن در سایت شرکت اصرار دارد که به همان اندازه متقاضیان این اقدام را انکار کرده‌اند.

به هر حال در شرایطی که بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر پرند ادامه دارد که این شرکت پیامک تهدیدآمیزی را به متقاضیان پروژه کیسون با این مضمون ارسال کرده است؛ «متقاضی محترم پروژه کیسون با عنایت به برنامه زمانبندی شده جهت تکمیل واحد جنابعالی، ضروریست نسبت به تکمیل ۷۰ درصد سهم آورده متقاضی برابر با آخرین آنالیز اعلامی اقدام فرمایید.در غیر این‌صورت مسئولیت تاخیر در تحویل واحد مذکور بر عهده شما خواهد بود. روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند»

یکی از متقاضیان مسکن مهر پروژه کیسون با انتقاد از ارسال گاه و بیگاه پیامک از سوی شرکت عمران پرند به تسنیم گفت: بر اساس قرارداد کیسون (تیرماه سال ۹۰)  جمع کل آورده متقاضی ۱۶ میلیون تومان با ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بود.

وی ادامه داد: مطابق همین قرارداد باید واحد مسکن مهرم را تیرماه ۹۲ یعنی دو سال پیش تحویل می‌گرفتم، اما با وجود این تخلف هیچکس از مدیران شرکت عمران جوابگو نیست و ما را تهدید می‌کنند اگر ۷۰ درصد آورده تکمیل نکنید مسئولیت تاخیر واحد به عهده ما خواهد بود.

وی با بیان این‌که با هزاران امید در طرح مسکن مهر ثبت‌نام کردم، بیان کرد: این در حالی است که طی دو سال اخیر به دلیل خلف وعده‌های فراوان در تحویل از کرده خود پشیمان شده‌ام و نه راه پس دارم و نه راه پیش.

وی یادآور شد: گرچه قیمت نهایی واحد مسکن مهرم مشخص نیست اما شماری از دلالان که برای خرید واحدهای مسکن مهر مقابل شرکت عمران جولان می‌دهند می‌گویند سهم آورده‌ مسکن مهر کیسون به بیش از ۲۸ میلیون تومان افزایش یافته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *