پست وبلاگ

معضل مسکن نیازمند برنامه‌ریزی‎‌های بلندمدت است

به گزارش اکوتو ، احسان کریمی کارشناس مسکن  با بیان اینکه در طی سال‌های اخیر بخش مسکن مدام دچار شوک شده است، گفت: این مسئله سبب شده این بخش و صنعت وابسته به آن نتواند به یک ثبات و تعادل در بازار عرضه و تقاضا دست یابد.
وی با اشاره به اینکه راه‌حل‌های کوتاه‌مدت گره‌گشای درمان بخش مسکن نیست، افزود: شاید راه‌حل‌های کوتاه‌مدت به صورت مقطعی بتواند بازار را از تشنج و تب و تورم نجات دهد اما دوباره پس از مدت کوتاهی شاهد برگشت فاکتورهایی همچون رکود و تورم در این بخش هستیم.
به اعتقاد این کارشناس اقتصادی اگر بخواهیم مشکل مسکن را در کشور حل کنیم باید زیربنای اقتصاد از نو پی‌ریزی شود.
کریمی به مرتبط بودن این صنعت با حداقل ۳۰۰ بخش اقتصادی و صنعتی اشاره کرد و گفت: مدیریت هوشمند و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت بهترین نسخه حل مشکلات کنونی در این بخش است.
وی گفت: حتی برای نقدینگی در دست مردم باید برنامه‌ریزی بلندمدت صورت گیرد.
این کارشناس مسکن در پایان گفت: نقدینگی کاذب و اجازه ورود آن به بازار مسکن از دیگر معضلاتی است که تاکنون از سوی مسئولان امر مورد غفلت واقع شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *