پست وبلاگ

عبداللهی:رفع تحریم باعث آشتی مردم با بازار مسکن شده است

به‌گزارش اکوتو ، بهمن عبداللهی روز سه‌شنبه در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: استقبال شرکت‌های خارجی و داخلی پس از رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و بازدید مردم از غرفه‌های نمایشگاه صنعت ساختمان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: نمایشگاه امسال در زمینی به مساحت ۵۳ هزار مترمربع برپا شده است در حالی که تقاضای شرکت‌ها برای ۱۱۵ هزار مترمربع بود. در صورتی که شرایط مهیا شود نمایشگاه صنعت ساختمان در سال‌های آتی در محلی که بدین منظور در نزدیکی بهشت زهرا(س) در نظر گرفته شده برپا می شود که مساحت آن حدود ۲۰۰ هزار مترمربع است .

عبداللهی با بیان اینکه حجم ترافیک برای رسیدن به نمایشگاه باعث شده خیابان‌های اطراف نمایشگاه با ترافیک سنگینی مواجه شود، متذکر شد: از ۱۵ نمایشگاه صنعت ساختمان که تاکنون در کشور برگزار شده، ۱۰ نمایشگاه توسط اتاق تعاون ایران برپا شده است.

این مقام ارشد اتاق تعاون ایران تعداد شرکت‌های غربی شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال را ۱۸۰ شرکت عنوان کرد و گفت: ۲۵کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و در کل ۸۹۰ شرکت داخلی و خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان حضور یافته‌اند.

وی رشد شرکت‌ها در نمایشگاه یاد شده را ۴۷٫۵ درصد عنوان کرد و گفت: بسیاری از شرکت‌های خارجی که در این نمایشگاه حضور دارند، به‌دلیل رفع تحریم‌ها از بازار ایران استفاده کنند.

عبداللهی اظهار داشت: با توجه به اینکه سالانه یک تا ۱٫۵ میلیون مترمربع مسکن در کشور ساخته می شود، برای ساخت مسکن می توان حدود ۲ میلیون شغل در کشور ایجاد شود.

رئیس اتاق تعاون ایران فعالیت تعاونی ها در ساخت مسکن را قابل قبول دانست و گفت: ممکن است برخی کاستی ها وجود داشته باشد اما در جمع عملکرد این بخش قابل قبول است.

وی توضیح داد: هم‌اکنون به‌دلیل تولید متنوع صنایع ساختمانی در کشور، کیفیت تولیدات این نوع صنعت در کشور ارتقاء یافته و پیشرفت خوبی از این محل ایجاد شده است.

عبداللهی از برگزاری نمایشگاه بین المللی تولیدات تعاونی ها در آنتالیای ترکیه خبر داد و گفت: اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران هم در این نمایشگاه که آبان ماه امسال برگزار می شود، حضور خواهد داشت.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه توانمندی های تولیدی تعاونی ها در هفته تعاون در شهریور ماه امسال خبر داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *