پست وبلاگ

زیرساخت‌های گردشگری و حمل و نقل مشهد توسعه می‌یابد

مهدی رضوی‌کیا در نشست با مدیران گروه جهانگردی مراکز آموزش عالی مشهد که در مجموعه کوهسنگی برگزار شد، اظهار داشت: امروز نکات ضعفی در شهر مشهد وجود دارد که باید بتوانیم به بهانه مشهد ۲۰۱۷ این نواقص را برطرف کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهر مشهد بیان کرد: البته امروز بیش از ۵۰ درصد هتل‌های کشور در شهر مشهد قرار گرفته و ۷۰ درصد اقتصاد شهر نیز خدماتی است، از طرفی شاهد حضور بیش از ۲۵ میلیون زائر در شهر مشهد هستیم که ۳ میلیون نفر از این تعداد را زائران خارجی تشکیل می‌دهند.

رضوی‌کیا افزود: با این حجم زائر، شهر مشهد بزرگترین کلانشهر مذهبی جهان است و یکی از نکات مهم اینکه در یک جزیره امن قرار گرفته و دارای امنیت بالایی است.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد با بیان اینکه برای توسعه گردشگری نیازمند توسعه زیرساخت‌های شهر هستیم، تصریح کرد: در مدیریت فعلی شهر مشهد به زیرساخت‌های شهری توجه ویژه‌ای شده که یکی از نکات مهم توجه به توسعه خطوط قطار شهری در این کلانشهر است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نواقص شهر مشهد نداشتن یک چشم‌انداز یکپارچه برای مدیران و مردم شهر است و با همه این ظرفیت‌ها باید بحث گردشگری و زیارت موضوع اصلی این چشم‌انداز باشد و از طرفی باید باور مردم نیز بر اساس این چشم‌انداز حرکت کند.

رضوی‌کیا عنوان کرد: یکی از مشکلات جدی شهر مشهد نداشتن لیدرهای توانمند گردشگری است که از همه ابعاد با شهر مشهد آگاهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید فاصله فضای اجرا با فضای دانشگاهی کاهش یابد، گفت: این‌گونه جلسات و تعاملات می‌تواند به کاهش این فاصله کمک کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *