پست وبلاگ

مشاغل خانگی سبب توسعه اشتغال بانوان می‌شود‌

مهناز امامدادی‌ در جمع مسئولان شهرستان پلدختر، اظهار داشت: در اکثر نظام‌های اقتصادی، مشاغل خرد و خانگی شناخته‌شده و توسعه اشتغال از طریق این مشاغل به‌عنوان یک ضرورت و کارآفرینی در اکثر کشورهای دنیا مطرح است و دولت‌ها به توسعه آن توجه ویژه‌ای دارند.

وی بابیان این‌که مشاغل خانگی جزیی از ارزش‌های یک کشور است، افزود: با توجه به این‌که مشاغل خانگی در بسیاری از کشورهای دنیا سابقه چندین هزارساله دارد اما با وقوع انقلاب صنعتی و توجه به صنایع تا حد زیادی توجه به آن کمرنگ شده است.

رئیس ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در کشورهای مختلف ارزش مشاغل خانگی سبب شده که به آن نگاه جدی‌تری داشته باشند، بنابراین محدودیت ایجاد اشتغال و مشکلات اقتصادی دولت‌ها از یک‌سو و نیاز کم به منابع مالی و مزایای فراوان مشاغل خانگی سبب توجه بیشتر به آن شده است.

وی بیان کرد: نقش سازنده مشاغل خانگی در اشتغال و توسعه اقتصادی سبب شده تا این بخش در کشور ما هم به‌عنوان سیاست‌های مثبت برای اشتغال موردتوجه قرار گیرد.

امامدادی بابیان این‌که مشاغل خانگی کشور ‌حدود ۱۱ درصد است، گفت: با توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی در کشور  مشاغل خانگی می‌تواند با مزیت‌های فراوانی توسعه یابد چون در تناسب بیشتری بافرهنگ کشور ما است.

رئیس ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های مشاغل خانگی و هماهنگی آن باکار بانوان در منزل می‌توان گفت زنان بیشتر و بهتر از مردان در زمینهٔ توسعه اشتغال می‌توانند این بخش نقش‌آفرینی کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *