پست وبلاگ

مرمت و بازسازی مسجد امام و جامع بروجرد در حال انجام است

به گزارش اکوتو ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا گودرزی  اظهار داشت: مسجد جامع شهرستان بروجرد به همت اداره میراث فرهنگی هم‌اکنون مراحل تعمیر و بازسازی خود را سپری می‌کند.وی با اشاره به اقدامات مرمتی در ساختار مسجد امام شهرستان بروجردافزود: این مسجد تاریخی و مهم غرب کشور به همت اداره میراث فرهنگی و اوقاف و امور خیریه در حال بازسازی و تعمیرات است که هرکجای آن مرمتی نیاز باشد به این مهم اقدام می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد عنوان کرد: با توجه به گستردگی هر دو بنا بویژه مسجد امام، تعمیرات در برخی مقاطع روند کندی داشته است اما عمده این مرمت و بازسازی‌ها ویژه تعمیرات داخلی است که قابل‌مشاهده شهروندان و بازدیدکنندگان از این ابنیه و آثار تاریخی است.

وی با تأکید بر لزوم آزاد سازی حریم مسجد جامع این شهرستان خاطرنشان کرد: تعدادی از مغازه‌های حریم مسجد جامع مختص خود این مسجد است و تعدادی دیگر نیز مالک شخصی دارد که در صورت تأمین اعتبارات لازم می‌توان نسبت به خرید این واحدهای تجاری در حریم مسجد و تخریب آن‌ها در راستای آزادسازی حریم مسجد جامع اقدام کرد.

گودرزی با اشاره به جاذبه‌های چشم‌نواز مسجد جامع بروجرد در خیابان جعفری این شهرستان بیان کرد: گنبد فیروزه‌ای این مسجد با نمایی بسیار زیبا تأثیر مهمی در جذب گردشگران و علاقه‌مندان به ابنیه تاریخی و مذهبی دارد.وی گفت: در صورت تأمین اعتبارات موردنیاز برای شهرداری، اداره اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی می‌توان نسبت به آزادسازی حریم مسجد جامع و امامزاده جعفر(ع) که هر دو ازنظر قدمت تاریخی در استان لرستان بی‌نظیر و خاص هستند اقدام کرد.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد بابیان اینکه شهرستان بروجرد بیش از ۲۷ بقعه و مقبره دارد، افزود: این تعداد از بقاع متبرکه هم‌اینک با ثبت در سامانه کشوری به‌عنوان اماکن برجسته زیارتی این شهرستان شناخته‌شده که نیازمند بازسازی و بهبود شرایط زائرپذیری آن‌ها است.

وی از آماده‌سازی فضایی به‌منظور اسکان زائران امامزاده جعفر(ع) این شهرستان خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری بروجرد نزدیک به ۲۰ روز است مکانی به‌منظور اسکان زائران احداث‌شده و تا پایان هفته آینده تکمیل و قابل بهره‌برداری است که فضایی مطلوب و مناسب برای استفاده زائران است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد از بهسازی فضای اطراف این امامزاده خبر داد و بیان کرد: وجود مخروبه‌های قدیمی در اطراف بنای این امامزاده فضایی ناامن را به وجود آورده بود که خود به تخریب فضای جانبی امامزاده منجر شده بود که تلاش شده است با احداث فضاهای جدید این مخروبه‌ها پوشیده شود.

وی با اشاره به بازسازی و بهسازی بقعه امامزاده زواری جان بروجرد،گفت: این امامزاده در سال‌های گذشته مخروبه بوده که با تلاش این اداره با احداث سرویس‌های بهداشتی و بهبود فضای اطراف آن هم‌اینک آماده استقبال از زائران شهرهای مختلف است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *