پست وبلاگ

تردد در مرز مهران بدون روادید و گذرنامه ممنوع است

به گزارش اکوتو ، اسد محمدی در ایلام اظهار داشت: برخی سایت‌های رسانه‌ای اعلام داشتند که تردد بدون روادید و گذرنامه آزاد است که این مطلب صحت ندارد و به اشتباه درج و منتشر شده است.

مدیر پایانه مرزی مهران گفت: اکنون تردد در مرز مهران بنا به اعلام گذشته تنها به صورت داشتن روادید و گذرنامه بوده و از تردد زوار بدون این مدارک جلوگیری خواهد شد و طرف عراقی به هیچ عنوان پذیرایی زوار فاقد گذرنامه و ویزا نخواهد بود.

وی ادامه داد: ورود زوار فاقد گذرنامه و ویزا به مرز جزء معطلی نتیجه دیگری نخواهد داشت بنابراین زوار علاقمند سفر به عراق و شرکت در مراسم اربعین حتما مدارک لازم را در اختیار داشته باشند.

این مسئول اضافه کرد: بنا بر اعلام گذشته همه مسئولان امر داشتن گذرنامه و ویزا عامل عبور زوار از مرز مهران بوده و در غیر اینصورت طرف عراقی و مرزبانان جمهوری اسلامی از خروج زوار به داخل عراق ممانعت می‌کنند.

محمدی تصریح کرد: از اول آذرماه امسال تاکنون نیز ۸۰۰ هزار نفر از مرز مهران به کشور عراق سفر کرده‌اند و این آمار در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

مدیر پایانه مرزی مهران گفت: مرز بین‌المللی مهران امن‌ترین و سهل‌ترین مسیر برای تردد زوار به کشور عراق بوده و از این رو مورد توجه و عنایت مردم برای تردد و شرکت در مراسم اربعین حسینی است.

وی ادامه داد: مرز مهران در ۹۰ کیلومتری جنوب استان ایلام قرار داشته و طی روزهای اخیر شاهد بیشترین حجم تردد زوار بوده است.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *