پست وبلاگ

دغدغه جدی دولت :احیاء، مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی

به گزارش اکوتو ، نصرت الله تاجیک با تأکید بر اینکه احیاء، مرمت و بهره برداری بناهای تاریخی از اولویت های روی زمین مانده دولت است، افزود: باید عزمی جدی از سوی دولت و همه دوستداران میراث فرهنگی برای شناسایی و بازسازی بناهای فاخر کشور بکار گرفته شود تا بتوانیم از میراث کهن کشور به خوبی نگهداری کنیم.
وی در همین راستا بیان کرد: ایجاد اشتغال، امنیت و توسعه پایدار با بهره گیری از ظرفیت داخلی نظیر احیاء بناهای تاریخی و ورود آن ها به چرخه بهره برداری از جمله مسایلی است که می تواند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورد و به دلیل پیامدهای مثبت این رویکرد برای پویایی اقتصاد کشور، نگرش یاد شده به یک نگرش حاکمیتی تبدیل شده است.
سفیر سابق ایران در اردن، احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی خواند و ادامه داد: محور اصلی اقتصاد مقاومتی توجه به ظرفیت داخلی برای پیشرفت و توسعه پایدار است و اماکن تاریخی به عنوان یک ظرفیت عظیم در دسترس می تواند رونق و شکوفایی اقتصادی را برای کشور به همراه آورد.
عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تصریح کرد: تلاش ما در دوره جدید در صندوق احیاء این است که بناهای تاریخی را از وضعیت کنونی به موقعیت های ارزشمند و اقتصادی کم نظیر تبدیل کنیم تا یکی از کارهای عقب افتاده و مهم اقتصادی و فرهنگی کشور هرچه سریعتر سامان یابد.
وی یادآور شد: وجود دستور العمل های شفاف و بسته های اقتصادی مشوق برای سرمایه گذاران می تواند سرمایه ایرانیان داخل و خارج از کشور را به سوی توسعه زیر ساخت های صنعت گردشگری و احیاء بناهای تاریخی سوق دهد و اشتغال پایدار ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، تاجیک در پایان گفت: در حال حاضر به دلیل ذهنیت مبهم بخش خصوصی در مورد سرمایه گذاری، حجم وسیعی از اعتبارات این بخش در بانک ها قرار دارد که با ایجاد بستر مناسب می توانیم سرمایه های خوابیده در جاهای مختلف را جذب احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کنیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *