پست وبلاگ

آشوب در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم لندن

به گزارش اکوتو ، بیش از ۱۰۰ نفر از طرفداران حقوق زنان با گذر از موانع، خود را به فرش قرمز مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم لندن رساندند.

نمایش فیلم «حق رای» که به‌عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم لندن انتخاب شده بود، با حواشی فراوانی همراه شد و در حالی که بازیگران این فیلم مشغول گذر از روی فرش قرمز بودند، بیش از ۱۰۰ نفر از معترضان نسبت به حقوق زنان با عبور کردن از موانع، خود را به فرش قرمز رساندند.

این فعالان حقوق زنان برای اعتراض نسبت به خشونت خانوادگی علیه زنان تجمع کرده بودند و علاوه بر حمل پلاکاردهایی، فضای جشنواره فیلم لندن را با انفجار فشفشه‌های دودزا و رنگی مختل کردند.

فیلم «حق رای» به کارگردانی «سارا گاورون» که فیلمنامه‌اش را «ابی مورگان» فیلمنامه‌نویس فیلم‌های «شرم» و «بانوی آهنین» نوشته، به جنبش طرفداران حق رای زنان در بریتانیا در اوایل قرن بیستم می‌پردازد و نخستین فیلمی است که اجازه پیدا کرده در پارلمان بریتانیا فیلمبرداری شود.

در «حق رای» «مریل استریپ» بازیگر برنده سه جایزه اسکار، نقش «املین پنکهرست» فعال سیاسی حقوق زنان را بازی می‌کند که در پارلمان بریتانیا سخنرانی مهم و تأثیرگذاری در زمینه حق رای زنان داشت.

«هلنا بونهام کارتر» یکی از بازیگران فیلم «حق رای» درباره اتفاقات رخ داده در مراسم اولین نمایش این فیلم به «اسکای‌نیوز» گفت: خوشحالم که این فیلم کاری کرده است. این در واقع هدف فیلم بوده و این اعتراض، واکنش فوق‌العاده‌ای به فیلم بوده است.

«رومالا گارای» دیگر بازیگر فیلم «حق رای» نیز در این‌باره اظهار کرد: من با معترضان صحبت نکردم و خواسته‌های آن‌ها را نمی‌دانم؛ اما خوشحالم که می‌بینم جنبش حق رای زنان همچنان زنده و فعال است.

پس از این‌که نیروهای پلیس، معترضان را از محوطه ممنوعه دور کردند و موانع جدیدی در راه آن‌ها قرار دادند، مراسم نمایش فیلم «حق رای» با ۱۵ دقیقه تأخیر برگزار شد.

موسسه فیلم بریتانیا، جشنواره فیلم لندن را از ۷ تا ۱۸ اکتبر برگزار می‌کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *