پست وبلاگ

کشت طلای سرخ در ۱۱۰ هکتار از اراضی شهرستان مرند‌

به گزارش اکوتو ، جلال رحیم‌زاده مدیر جهاد کشاورزی مرند با اشاره به اینکه شهرستان مرند یکی از نقاط زعفران خیز کشور است، اظهار داشت: از چندین سال پیش که کشت زعفران در شهرستان مرند آغاز شد، بذر لازم از مناطق دیگر به ویژه شمال شرق کشور تهیه ‌ اما اینک در شهرستان مرند بذر لازم تولید می‌شود.

وی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر نیز تسهیلاتی که توسط بسیج سازندگی و کمیته امداد پرداخت می‌شود نقش زیادی در توسعه کشت این محصول ارزشمند داشته است، بطوریکه هم‌اینک بیش از ۱۱۰ هکتار زمین زیر کشت طلای سرخ است.مدیر جهاد کشاورزی مرند با اشاره به اینکه متوسط عملکرد در هر هکتار حدود ۳ کیلوگرم است، افزود: زعفران مرند کیفیت بسیار مطلوبی دارد و در کشور شناخته شده است.

رحیم زاده تصریح کرد: جهاد کشاورزی مرند در راستای تامین بذور زارعین اقدامات لازم را انجام داده ‌و کشاورزانی که تمایل به کشت این محصول دارند جهت تهیه بذر لازم به واحد باغبانی این مدیریت مراجعه کنند.وی خاطر نشان کرد: برای هر هکتار حدود ۶ تن بذر زعفران مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر کیلو بذر در حال حاضربه قیمت ۲۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *