پست وبلاگ

افزایش ورود گردشگران مجارستانی به ایران

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در حاشیه امضای هشت سند همکاری بین ایران و مجارستان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و نخست وزیر مجارستان در مجموعه فرهنگی- تاریخی سعد آباد تهران برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: بسیاری از مردم مجارستان علاقمند هستند که به ایران سفر کنند و با جاذبه های گردشگری کشور ایران آشنا شوند.
وی به روند رو به رشد ورود گردشگران مجارستانی در چند سال اخیر اشاره کرد و یادآور شد: آمار این گردشگران در هشت ماه اول سال ۹۴ رشدی ۸۰ درصدی داشته است.
معاون رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد: در راستای توسعه فعالیت گردشگری این روند توسعه یابد.
به گزارش ایرنا، نخست وزیر مجارستان پس از ۲۷ سال به همراه هیاتی عالیرتبه به تهران سفر کرده است.
اولین قطار گردشگری لوکس اروپایی از کشور مجارستان به نام عقاب طلایی بود که ۷۰ مسافر را در سه دوره متوالی در اواخر مهر ماه ۹۳ برای بازدید از جاذبه های گردشگری به جمهوری اسلامی ایران منتقل کرد که بازتاب گسترده ای نیز در محافل رسانه ای داخل و خارج داشت.
جمهوری مجارستان در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق جزو کشورهای اروپای شرقی بود که از اردوگاه شرق خارج و روند نزدیکی به غرب را با سرعت پیگیری کرد.
تلاش گسترده دولتمردان این کشور برای نزدیکی با غرب و انجام اصلاحات گسترده سیاسی و اقتصادی‏، منجر به الحاق این کشور به ناتو در مارس ۱۹۹۹ و اتحادیه اروپایی در می ۲۰۰۴ میلادی شد. مجارستان در سال ۲۰۰۷ میلادی وارد حوزه شنگن شد.
مجارستان مدتی است که رویکرد نگاه به شرق را در فعالیت های سیاسی و اقتصادی خود مد نظر قرار داده و همکاری بیشتر با کشورهای شرقی از جمله ایران، چین، کره جنوبی، ژاپن را مورد توجه قرار داده است.
اقتصاد مجارستان عمدتا بر صنعت بنا شده و مصنوعات این کشور بر پایه خودرو، الکترونیک، داروسازی، نرم افزار، سخت افزار، فناوری اطلاعات، محصولات کشاورزی و محصولات غذایی استوار است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *