پست وبلاگ

وجود ۴۰ منطقه هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان

به گزارش اکوتو ، مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰ منطقه هدف گردشگری، ۵۷ منطقه نمونه گردشگری، هشت موزه و چهار سایت موزه در استان وجود دارد .

کامبیز مشتاق گوهری منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توسعه فعالیت‌های جهانگردی زمینه برای ایجاد اشتغال فراهم و از هر ۱۰ نفر گردشگر که وارد کشور میزبان می‌شود یک فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

گوهری افزود: در حال حاضر صنعت توریسم به عنوان مهم‌ترین صنعت جهان، رشد سریعی در توسعه اقتصادی ملت ها داشته است و گردشگران بین‌المللی نقش بسزایی در اقتصاد جهانی ایفاء می‌کنند.

وی با اعلام این خبر که ۱۲ سفیر گردشگری آسیایی و اروپایی مهرماه به استان سفر می‌کنند، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و مکاتبات لازم از سوی سازمان گردشگری و وزارت امور خارجه مقرر شده است سفیران گردشگری در تاریخ ۱۸ تا ۲۲ مهرماه از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان بازدید کنند.

وی تصریح کرد: به دنبال استقبال از چشم‌اندازهای طبیعی و تاریخی استان سفیران کشورهای خارجی در این سفر از شهرستانهای سیستان، زاهدان و چابهار بازدید و نسبت به راه‌اندازی نمایشگاه‌های مختلف و فعالیت‌های پژوهشی مشترک اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این سفیران از ۱۲ کشور از جمله آلمان، پرتغال، پاکستان، روسیه، چین، هند و …خواهند آمد.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان تا کنون ۳۰۲۴ اثر طبیعی و تاریخی شناسایی شده است.

وی شهر سوخته را تنها اثر ثبت شده جهانی استان نام برد و گفت: کوه‌های مریخی “،چشمه‌های آب گرم، بازارچه‌ها، کوه خواجه، دهانه غلامان و… از جمله آثار موجود تاریخی و طبیعی سیستان و بلوچستان است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *