پست وبلاگ

تمرکز گردشگری باید به سمت استان های منطقه ۵ کشور سوق داده شود

به گزارش اکوتو ،  علی اوسط هاشمی پس از پایان نخستین دور دومین نشست معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانهای منطقه ۵ کشور در چابهار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حجم گسترده حضور گردشگران داخلی و خارجی در مسیرهای گردشگری فوق الذکر متمرکز است، افزود: استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان به عنوان کشورهای منطقه ۵ کشور که تفریبا بیش از نیمی از مساحت کشور را به خود اختصاص داده اند باتوجه غنا و تنوع فرهنگی و قومی و مذهبی می توانند بهترین مسیر برای جایگزینی در تمرکز مسیرهای فعلی گردشگری کشور باشند.
وی با اشاره به مشکلات مشترک استان های منطقه ۵ کشور تصریح کرد: نشست های مشترک استانداران، معاونان و مدیران کل دستگاههای مختلف با هدف هم افزایی و استفاده از تجارت یکدیگر، ارتقای وضعیت موجود و ایجاد بسترهای لازم برای توسعه پایدار برگزار می شود.
هاشمی یکی از موضوعات مشترک بین استانهای منطقه ۵ کشور بویژه استان های مرزی را قاچاق به عنوان یکی از چالش های منطقه ای و ملی عنوان کرد.استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این نشست معاونان و مدیران بر این نکته تاکید کردند که بایستی موضوع مبارزه با قاچاق از عمق کشور به خط مقدم مرزهای کشور منتقل شود.
وی با بیان اینکه هم اینک درآمد حاصل از قاچاق بیش از درآمدهای کشور است تاکید کرد: برای موفقیت مبارزه با قاچاق به ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق نیز پیشنهاد شده است بخشی از درآمد ناشی از کشفیات و حق الکشف برای توسعه زیرساخت های خطوط مرزی و همچنین افزایش درآمدزایی مردمان محلی اختصاص یابد.
استاندار سیستان و بلوچستان با اذعان بر اینکه بیش از ۷۵ درصد کشفیات مواد مخدر در استان های منطقه ۵ کشور انجام می شود خاطر نشان کرد: اتخاذ رویکرد جدید در مقابله با قاچاق در استان های منطقه ۵ علاوه بر اینکه می تواند مبارزه با قاچاق را از عمق کشور به خطوط مرزی منتقل کند، می تواند توسعه متوازن و پایدار را در استان های این منطقه را در پی داشته باشد.هاشمی استفاده از خرد جمعی و هم افزایی در راستای بکارگیری مشارکت مردمان محلی را بهترین دستاورد نشست های مشترک مدیران عالی و سطوح مختلف استان های منطقه ۵ کشور عنوان کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور کمیسیون روابط خارجی در استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات فعلی و همچنین اتخاذ سیاست ها و راهبردهای مشترک برای تعامل با همسایگان پیشنهاد کرده ایم کمیسیون مشترک روابط خارجی منطقه ۵ کشور تشکیل شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *