پست وبلاگ

منفورترین گزینه بین مربیان لیگ برتری، هدایت پرشورها را بر عهده گرفت/واقعاً چرا؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ امیر قلعه نویی بالاخره تیم دار شده و از خانه نشینی گریخت. وی دیشب در تبریز حضور یافته و امروز با عباسی دیدار کرد. البته توافق نهایی انجام شده و فقط جزئیات باقی مانده که در جلسه امروز مشخص خواهد شد. ظاهراً محل اقامت قلعه نویی در تبریز و انتخاب و معرفی دستیاران جدید از جمله مباحث ذکر شده در این جلسه خواهد بود.

اما هواداران خشمگین تراکتورسازی که پیش از این نیز از انتخاب قلعه نویی به عنوان سرمربی جدید نارضایتی و مخالفت های خود را نشان داده بودند، امروز نیز پس از قطعی شدن حضور این مربی در تبریز اعتراض های خود را به طور آشکار نشان دادند. عده ای هواداران با حضور در محل دفتر باشگاه و همچنین در هیئت فوتبال تبریز، مخالفت های خود را به شکل جدی با انتخاب مربی سابق خود ابراز کردند.

قلعه نویی که پس از ترک تبریز در فصل ۹۱-۹۰ که تیم تراکتور را به اولین نائب قهرمانی و کسب سهمیه آسیا رساند، شاید فکرش را نمی کرد که دوباره به شهر تبریز و هواداران خونگرمش بازگردد. وی پس از این موفقیت و در حالی که مدیران باشگاه منتظر پاسخگویی او بوده و جعفری مدیرعامل سابق این باشگاه، قلعه نویی را تنها گزینه سرمربیگری تیم در فصل آینده خبر می داد، در نهایت ناباوری و زمانی که تیم فرصت اندکی تا شروع فصل جدید در اختیار داشت، دست تیم و هوادارانش را در پوست گردو گذاشته و با درخواست تیم محبوبش به هواداران تیم استقلال لبیک گفته و تراکتور را تنها گذاشت.

شاید اگر حضور مربی با سابقه ای مثل تونی اولویرا در آن مقطع زمانی رخ نمی داد، فصل ۹۲-۹۱ یک فصل کابوس بار برای تیم بزرگ و ریشه دار تراکتورسازی تلقی می شد و شاید به دلیل عدم انتخاب بازیکنان جدید توسط خود تونی، تیم ضعیف ترین عملکرد خود را در این فصل تجربه می کرد. ولی این مربی پرتقالی با اینکه تیم تراکتور را خودش نبسته بود، با عملکرد دور از انتظار و نتایج قابل قبول توانست بین هواداران محبوب شده و تیم را به جایگاه دومی رقابتهای لیگ برتر برساند.

این فصل و پس از نتایج ضعیف تیم تراکتور در شروع فصل پانزدهم، گزینه های هدایت این تیم توسط عباسی معرفی شد. فرکی، خطیبی، شیخ لاری، باغ آبادی و البته قلعه نویی. هواداران از اعلام دوباره قلعه نویی به عنوان گزینه های نیمکت تراکتورسازان متعجب شده و شاید دورترین گزینه به نیمکت تیم همین قلعه نویی بود.

اما پس از رسمی شدن فسخ قرارداد تونی با تراکتوری ها و توافق طرفین بر سر مشکلات مالی، عباسی بار دیگر تعجب همگان را برانگیخت و در فاصله کمتر از ۶ ساعت با مربی مورد نظر خود توافق کرده و آن را شبانه به تبریز آورد. آن شخص کسی نبود به جز امیر پاشای معروف!

حالا قلعه نویی که در آستانه ثبت قرارداد رسمی با سرخپوشان است نکته ای رسانه ها و هواداران را درگیر خود کرده این موضوع است: چرا عباسی از بین این همه مربیان خوب و با اخلاق سراغ منفورترین گزینه هواداران رفته است؟ آیا بازی کردن با احساسات پاک مردم دیار آذربایجان و آوردن گزینه ای که هواداران از اسم آن نیز خشمگین می شوند، لایق مدیران باشگاه و هیئت مدیره می باشد؟

تیم پرهواداری مثل تراکتورسازی تنها یک قدرت دارد آن هم هوادار است و بس! آیا نظر این هواداران که در سرما و گرما به حمایت تیم خود می پردازند، برای پیشبرد اهداف باشگاه مهم نیست؟ آیا باشگاه می خواهد که با آوردن قلعه نویی به تبریز جهنم سرخ ورزشگاه یادگار را خاموش کرده و به طور کامل عشق هواداران به تیم محبوب خود را سرد کرده و آن را از بین ببرد؟

البته این را هم باید در نظر گرفت که نقش دستان پشت پرده نیز در این انتخاب بی تاثیر نیست. از مدت ها قبل یک دلال مشهور که در سری قبل نقش پررنگی برای فراهم کردن شرایط حضور قلعه نویی در تبریز و دیار آذربایجان داشت، بار دیگر سر از تراکتور درآورده و حتی عکس هایی مبنی بر ملاقات این فرد با قلعه نویی در یکی از رستوران های شهر تهران در فضای مجازی منتشر شد.

به هر حال مدیر غیر بومی باشگاه که در گذشته هم نشان داده اند زیاد به نقش هواداران در نتایج تیم معتقد نیست و این بار هم گوشه ای از این قضیه را در انتخاب مربی جدید تیم نشان داد، امیر قلعه نویی را به عنوان سکاندار تیم برگزیده و هواداران پرشور آذربایجان به خاطر تیم هم که شده باید این مربی را مورد حمایت قرار دهند. چون همه ی ما به این اصل معتقد هستیم و خواهیم بود که نفرات زیادی به تیم می آیند و روزگاری این تیم را ترک خواهند کرد و تنها تیم و هوادارانش قابل ارزش بوده و مردم آذربایجان در نهایت همین تیم را به یادگار خواهند گذاشت.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “منفورترین گزینه بین مربیان لیگ برتری، هدایت پرشورها را بر عهده گرفت/واقعاً چرا؟

  1. داداش حرف اصلیت چیه
    چ کسی رو میخواستی بیاری که تراکتور را واسه اولین بار ب اسیا برد امیر قلعه نوعی درسته تیم محبوبش استقلاله ولی نشون داده که میتونه کاری واسه تراکتور کبیر نیز انجام بده
    اجازه بدین کارشو انجام بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *