پست وبلاگ

گردشگری با نگاه معنوی تضمین پایداری این صنعت است

محمدحسین ایمانی خوشخو روز یکشنبه در نخستین نشست کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت اظهار کرد: رویکرد معنوی در گردشگری راهی بسیار سریع برای رسیدن به گردشگری پایدار است.
وی ادامه داد: جایگاه گردشگری و نگاه به آن باید علاوه بر مادی، معنوی باشد و در گردشگری به دنبال یک رویکرد معنوی باشیم.
ایمانی گفت: انسان در گردشگری و سفر علاوه بر آسایش جسم به آرامش روح هم احتیاج دارد که اگر رویکرد معنوی به گردشگری نشود، بیشتر روی یک ریل صنعتی استوار می شود و در مسیر حرکت صرفا توجه به بعد مادی می شود که عوارضی منفی در پی خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به کنفرانس بین المللی گردشگری گفت: این کنفرانس با هدف رهایی از نگاه های محدود و سطحی و ایجاد یک نگاه ژرف و عمیق به گردشگری و هم افزایی دانش در ادبیات گردشگری و استفاده از ظرفیت های فرهنگی گردشگری و ارتقای صنعت گردشگری برگزار می شود.
ایمانی خوشخو گفت: این کنفرانس در چهار محور فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه و مدیریت و اقتصاد برگزار می شود.
وی گفت: طی فراخوانی که برای این کنفرانس بین المللی منتشر شده بود ۱۱۵ مقاله به دبیرخانه رسید که ۶۸ چکیده از مقالات مورد داوری قرار گرفت و پس از داوری نهایی ۴۱ مقاله پذیرفته شد که در روز کنفرانس در سه بخش شفاهی، درج در همایش و پوستر ارایه خواهد شد.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: یکی از ویژگی های این کنفرانس حضور اساتید برجسته خارجی و داخلی است. همچنین جایزه بین المللی گردشگری و معنویت هر سال از این به بعد به یک استاد که در این زمینه کارهای تحقیقاتی کرده است اهدا خواهد شد.
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت روز چهارشنبه هفتم و هشتم بهمن ماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *