پست وبلاگ

گردشگری با نگاه معنوی تضمین پایداری این صنعت است

گردشگری با نگاه معنوی تضمین پایداری این صنعت است

محمدحسین ایمانی خوشخو روز یکشنبه در نخستین نشست کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت اظهار کرد: رویکرد معنوی در گردشگری راهی بسیار سریع برای رسیدن به گردشگری پایدار است.
وی ادامه داد: جایگاه گردشگری و نگاه به آن باید علاوه بر مادی، معنوی باشد و در گردشگری به دنبال یک رویکرد معنوی باشیم.
ایمانی گفت: انسان در گردشگری و سفر علاوه بر آسایش جسم به آرامش روح هم احتیاج دارد که اگر رویکرد معنوی به گردشگری نشود، بیشتر روی یک ریل صنعتی استوار می شود و در مسیر حرکت صرفا توجه به بعد مادی می شود که عوارضی منفی در پی خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به کنفرانس بین المللی گردشگری گفت: این کنفرانس با هدف رهایی از نگاه های محدود و سطحی و ایجاد یک نگاه ژرف و عمیق به گردشگری و هم افزایی دانش در ادبیات گردشگری و استفاده از ظرفیت های فرهنگی گردشگری و ارتقای صنعت گردشگری برگزار می شود.
ایمانی خوشخو گفت: این کنفرانس در چهار محور فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه و مدیریت و اقتصاد برگزار می شود.
وی گفت: طی فراخوانی که برای این کنفرانس بین المللی منتشر شده بود ۱۱۵ مقاله به دبیرخانه رسید که ۶۸ چکیده از مقالات مورد داوری قرار گرفت و پس از داوری نهایی ۴۱ مقاله پذیرفته شد که در روز کنفرانس در سه بخش شفاهی، درج در همایش و پوستر ارایه خواهد شد.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: یکی از ویژگی های این کنفرانس حضور اساتید برجسته خارجی و داخلی است. همچنین جایزه بین المللی گردشگری و معنویت هر سال از این به بعد به یک استاد که در این زمینه کارهای تحقیقاتی کرده است اهدا خواهد شد.
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت روز چهارشنبه هفتم و هشتم بهمن ماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *