پست وبلاگ

سفر به مدار زمین با آسانسور!

به گزارش اکوتو ، اخیراً یک شرکت کانادایی با طراحی یک آسانسور فضایی قصد دارد تا هزینه سفرهای فضایی را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.این آسانسور که توسط شرکت «Thoth Technology» طراحی شده است و قادر خواهد بود فضانوردان و محموله‌های فضایی را تا ارتفاع ۲۰ کیلومتری از سطح زمین بالا ببرد.

این آسانسور می‌تواند اجسام سنگین را با استفاده از نیروی برق بالا برده و سپس هواپیماهای فضایی در بالای این آسانسور، فضانوردان را تا مدار زمین منتقل می‌کنند.بنا بر این گزارش، عملیات سوخت گیری هواپیماها در بالای این آسانسور انجام می‌شود و فضای طراحی شده در بالای آن، مکانی برای فرود و پرواز مجدد هواپیماها خواهد بود.

«کارولین روبرت» رئیس این شرکت عنوان می‌کند: اگر شرکت‌های دیگر، برای توسعه شیوه‌های جایگزین پرتاب موشک به فضا اقدام کنند، قطعاً شمار سفرهای فضایی افزایش خواهد یافت.آسانسور فضایی، وسیله‌ای خیالی است که برای انتقال ماده از سطح یک جرم آسمانی به فضا طراحی شده‌ است. برای این وسیله طرح‌های بسیاری تصور شده است که همه آنها شامل مسافرت به فضا از طریق حرکت در امتداد ساختاری ثابت به‌جای استفاده از موشک‌های فضایی است.طرح کلی این وسیله غالباً به سازه‌ای مربوط می‌شود که از روی سطح زمین – در نزدیکی یا روی استوا – تا مدار پیرامون زمین و فضای بی‌وزنی امتداد خواهد داشت.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *