پست وبلاگ

برنامه‌ریزی جهت ثبت جهانی بیابات لوت در فهرست یونسکو انجام شد

به گزارش اکوتو ؛ منطقه سیستان و بلوچستان، جلسه‌ای در محل سالن اجتماعات فرمانداری زاهدان با حضور مشتاق گوهری -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان-، شهنوازی -معاون فرماندار-، نمایندگان ادارات و فعالان حوزه میراث فرهنگی استان در خصوص ثبت جهانی بیابان لوت برگزار شد.

در این جلسه شهنوازی -معاون فرماندار زاهدان- به‌عنوان رئیس جلسه با تاکید بر لزوم همکاری و آمادگی کامل همه ادارات از تاثیرات مهم موضوع و نقش ثبت جهانی بیابان لوت در توسعه استان سخن گفت.

در ادامه نیز دکتر مشتاق گوهری -مدیرکل میراث فرهنگی استان- ضمن اشاره به اهمیت بحث ثبت جهانی بیابان لوت در کشور و به خصوص در استان پرداخت.

وی اظهار کرد: این اثر به‌عنوان اولین اثر طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت خواهد رسید که خود گویای اهمیت بسزای موضوع است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با تشکر از برگزارکنندگان این جلسه تشکیل کارگروه ثبت جهانی بیابان لوت را ضروری دانست و از حمایت فرمانداری زاهدان و مدیران و فعالان فرهنگی استان قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه جلسه اعضاء حاضر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در راستای حمایت همه جانبه از این اقدام ارزشمند میراث فرهنگی در بعد استانی، ملی و بین‌المللی ابراز و متناسب با نیازها و امکانات مربوطه اعلام همکاری کردند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *