پست وبلاگ

معرفی استان به گردشگران خارجی مهمترین برنامه‌ اداره کل میراث فرهنگی لرستان

به گزارش اکوتو ، غلامرضا سلیمانی عصر امروز در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه صنعت گردشگری در لرستان پس از کشاورزی دومین ظرفیت مهم در این استان است، اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای رونق این صنعت در سال‌های اخیر در لرستان فراهم‌شده که با یک‌همت مضاعف می‌تواند به یک صنعت پول‌ساز و درآمدزا برای این استان مبدل شود.

وی افزود: در طول سال‌های اخیر توسعه راه‌آهن دورود-بروجرد-خرم‌آباد، برقراری پروازهای روزانه از فرودگاه خرم‌آباد و افزایش مساحت چهار خطه‌ها در استان بسترهای مناسبی برای رونق صنعت گردشگری در لرستان را فراهم کرده‌اند.

سلیمانی با اشاره به اینکه بر اساس اطلاعات از معاونت سیاسی امنیتی استان لرستان یکی از سه برتر کشور از حیث مسائل امنیتی است،عنوان کرد: با این اوصاف سرمایه‌گذاران و گردشگران از امنیت تجارت و سفر خودآگاه‌اند و این مسئله مهم و اثربخشی در جذب سرمایه و گردشگر است.

وی عنوان کرد: تلاش برای آزادسازی حریم قلعه، ساماندهی پل‌های تاریخی استان، احداث موزه، مطالعه برنامه‌های مردم‌شناسی و تدوین اطلس مردم‌شناسی لرستان، ادامه ساماندهی اشیا تاریخی قلعه فلک‌الافلاک،تجهیز و ساماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی، تشکیل بازارچه‌های صنایع‌دستی و عرضه این محصولات، بازنگری ساماندهی مناطق نمونه گردشگری از برنامه های این سازمان است.

سلیمانی گفت: بازنگری طرح‌های مربوط به آبشارها و ساماندهی آن‌ها،فعالیت در حوزه ژئو توریسم، ایجاد تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد،برپایی تورهای گردشگری یک‌روزه در استان و تهیه پکیج‌ها و بروشورهای مختلف به زبان‌های زنده دنیا جهت معرفی استان به گردشگران خارج  از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریتی خود در اداره کل میراث فرهنگی لرستان دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با بیان اینکه درآمد گردشگری کشور ترکیه در سال گذشته چند برابر درآمد نفتی ایران بوده است، گفت: در شرایطی که تمایل مردم جهان برای سفر به ایران زیاد شده تلاش می‌کنیم با دیدار و رایزنی با سفیران کشورهای مختلف زمینه‌ها و هماهنگی‌های لازم را برای ورود گردشگران به استان فراهم کنیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *