پست وبلاگ

توسعه صنعت گردشگری راه‌حل مناسب برای حل معضل بیکاری در لرستان

به گزارش اکوتو ،  محمد اصلانی معاون عمرانی استاندار لرستان عصر امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان با بیان اینکه میراث فرهنگی در حقیقت میراث گذشتگان و یادگار ارزشمند آنان برای ماست اظهار داشت: بر ماست که این میراث ارزشمند را پاس بداریم و در معرفی تمدن ایرانی در جهان تلاش کنیم.

وی افزود: این آثار و نحوه ساخت آن‌ها دلالت بر هوش، ذکاوت، تلاش و کوشش و دلاوری مردم ایران دارد که مایه فخر و مباهات هر ایرانی است.معاون عمرانی استاندار لرستان توسعه صنعت گردشگری را یکی از راه‌های مهم برای ایجاد اشتغال در جامعه دانست و عنوان کرد: این صنعت با گستره بسیار بالایی که دارد می‌تواندراه‌حل خوبی برای حل معضل بیکاری در استان باشد.

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار لرستان از بستر گردشگری عبور می‌کندبیان کرد: وجود منابع بی‌حدوحصر گردشگری در لرستان، کوه‌های سر به فلک کشیده مزین به جنگل‌های بلوط و دره‌هایشگفت‌انگیز با انجام تبلیغات مؤثر لرستان را به یک استان توریست پذیر در کشور تبدیل می‌کند.

اصلانی بابیان اینکه دولت با استفاده از منابع ملی نمی‌تواند از صنعت گردشگری حمایت کند گفت: توسعه صنعت گردشگری جز با حمایت بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.وی تهیه پکیج‌ها و بروشورهای مناسب از طرح‌های در حال انجام در حوزه گردشگری استان، برگزاری کارگاه‌هاو همایش‌های مرتبط، دعوت از سرمایه گزارشان داخلی و خارجی و برخورد و تعامل مناسب با سرمایه گزارشان را از مهم‌ترین فاکتورها برای جذب سرمایه‌گذاران در استان دانست.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “توسعه صنعت گردشگری راه‌حل مناسب برای حل معضل بیکاری در لرستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *