پست وبلاگ

لندن و پاریس توافقنامه گردشگری امضا کردند

لندن و پاریس توافقنامه گردشگری امضا کردند

زمان‌بندی این توافقنامه همزمان با هفته‌ای که بریتانیا به صورت رسمی شروع به اجرای روند برگزیت کرده، نشان دهنده این است که شهردار لندن درصدد است ثابت کند این شهر هنوز علاقه بسیار به همکاری با اروپا دارد.

هر چند بریتانیا در حال ترک اتحادیه اروپا است اما مرکز این کشور در جستجوی تقویت پیوندهای همکاری با همتایان خود است.

در هفته‌ای که ترزا می‌ نخست وزیر بریتانیا شروع دو ساله برگزیت را کلید زده، لندن توافقنامه‌ای برای همکاری با پاریس برای گسترش توریسم و تجارت امضا کرده است.

برمبنای این ابتکار گردشگری مشترک که از سال ۲۰۱۸ شروع می‌شود گردشگران دو پایتخت بر بازاریابی توریستی متمرکز می‌شوند و در همین حال برنامه خوشامدگویی تجاری لندن-پاریس نیز تلاش خواهد داشت تا تسهیلات تجاری و سرمایه‌گذاری بین دو پایتخت را با ابتکاراتی چون استفاده از شبکه آنلاین، امکان اقامت با تخفیف و ارایه نرخ یوروی ترجیحی پیش ببرد.

در حالی که سفر با قطار بین این دو پایتخت اروپایی تنها دو ساعت طول می‌کشد، این نزدیکی به ایجاد پیوندهای طبیعی نزدیک‌تر کمک می‌کند. لندن ۳.۳ میلیارد دلار از گردشگران پاریسی در ۱۰ سال اخیر کسب کرده است و پاریس نیز از حضور ۱۶۰ شرکت لندنی که از سال ۲۰۰۶ در پاریس مستقر شده‌اند بهره‌برده است.

صادق خان شهردار لندن و یکی از بزرگ‌ترین شهرهایی است که باید در مسیر برگزیت گام بردارند. او از جناح چپ مرکزی حزب کارگر بریتانیا است در حالی که خانم می از محافظه‌کاران جناح راست است.

بریتانیا پیش از خروج کامل از اتحادیه همچنان عضوی از آن است و طبیعت رابطه آن با ۲۷ عضو باقی مانده هنوز برقرار است.

صادق خان در این باره گفت: لندن و پاریس دو شهر از بزرگ‌ترین شهرهای جهان هستند و ما از نیروی پیوند این دو منافع زیادی کسب می‌کنیم و دوستان مهم ما در پاریس و دیگر شهرهای قاره نیز بر فواید همکاری مشترک با ما واقف هستند و همکاران نزدیک ما برای منافع دو جانبه باقی خواهند ماند.

آن هیدالگو شهردار پاریس نیز بر ارزش‌ها و اراده مشترک بین این دو شهر تاکید کرد و گفت هدف آنها جذب مشارکت از سراسر جهان است و از زمانی که صادق خان به عنوان شهردار لندن انتخاب شده این دو شهر خیلی بهتر با هم مشارکت کرده‌اند و به این ترتیب این روابط بیشتر از پیش توسعه می‌یابد و این دینامیک مثبت با برگزیت تغییری نخواهد کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *