پست وبلاگ

لاک پشتهایی که در آتش دریاچه پریشان تلف شدند

به گزارش اکوتو ، ۳۰۰هکتار از نیزارهای شمال غربی دریاچه پریشان در کازرون فارس طعمه حریق شد.دبیر انجمن زیست محیطی ۱۳ فروردین شهرستان کازرون در خصوص آتش سوزی دریاچه پریشان گفت: آتش سوزی در بخش شمال غربی دریاچه پریشان در نزدیکی چشمه بنگ از سه روز قبل آغاز شده است.علی اکبر کاظمینی ادامه داد: به دلیل خشک بودن نیزارهای اطراف این چشمه شرایط برای گسترش آتش مهیا بوده به گونه ای که آتش سوزی به بستر دریاچه نیز نفوذ کرده است.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل وجود مواد غنی در بستر دریاچه، مهار آتش با مشکلاتی روبه رو بوده و به بستر آن نیز نفوذ کرده است.این فعال محیط زیست اظهار داشت: هم اکنون دود تمام روستاهای اطراف دریاچه را فرا گرفته و مردم با مشکلاتی روبه رو شده اند.وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی عمدی است، بیان کرد: خشك شدن درياچه پريشان در گسترده شدن حريق موثر بود زيرا بيشه زارها كاملا خشك شده و اين امر در گسترش آتش تاثيرگذار بود.
وی با اشاره به پاره اي از مشكلات اين درياچه گفت: زماني كه درياچه تا حدودي احيا مي شود و شرايط براي آبدار شدن تالاب در سالهاي آينده ايجاد مي شود بروز اين گونه حوادث حيات تالاب را به خطر مي اندازد.کاظمینی تاکید کرد: این آتش سوزی منجر به از بین رفتن زیستمندان شده همانگونه که چندی قبل به دلیل آتش سوزی دریاچه پریشان تعداد زیادی از لاک پشتها از بین رفتند.دریاچه پریشان یکی از زیباترین دریاچه های آب شیرین کشور به شمار می رفت که طی سالهای اخیر خشک شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *