پست وبلاگ

خسارت میلیاردی سیلاب به شهرستان نکا

به گزارش اکوتو ، جعفر احمدی اظهار داشت: طبق برآورد کارشناسان خسارت سیل اخیر این شهرستان بسیار بالا بوده است. در بخش راه و شهرسازی که سبب مسدود شدن راه‌های ارتباطی روستاهای در مزار ، تجرخیل و بندبن شده، به میزان  ۴۰ میلیارد ریال خسارت برآورد شده است.

فرماندار نکا گفت: در حوزه مسکن نیز ۴ واحد مسکونی روستای تجرخیل تخریب و حدود ۵۰ واحد مسکونی دیگر از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شدند که میزان خسارت بیش از ۴ میلیارد ریال برآورد شد.

احمدی تصریح کرد: بر اثر طوفان و بارندگی شدید شکستگی شبکه برق در محورهای بخش هزار جریب اتفاق افتاده و حدود ۸۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شده است.وی گفت: در حوزه جهاد کشاورزی نیز ۲۰۰ هکتار از زمین‌های شالیزاری کاملا تخریب شد.

احمدی تصریح کرد: بر اثر رعد و برق, ۷ راس گاو و ۵۰ راس گوسفند، تلف شدند و حدود ۸۰۰ دسته کاه نیز دچار حریق شد که مجموعاً حدود ۳ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال خسارت داشته است.

فرماندار نکا بیان داشت: در حوزه آب و فاضلاب روستایی, شبکه انتقال آب شرب در روستاهای ورفام، درم، ایویم، تجرخیل و برما از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده که به میزان ۱۴ میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال خسارت داشته است.

احمدی افزود: در بخش شهری خسارت وارد شده به شهرداری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.وی گفت: در حوزه حفاظت محیط زیست؛ ۷۰ میلیون ریال و در بخش مخابرات حدود ۸۵ میلیون ریال خسارت برآورد شده است.فرماندار نکا افزود: مجموع خسارات وارد شده به شهرستان نکا حدود ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *