پست وبلاگ

خوی ، شهر تخمه آفتابگردان و کدوی ایران شد

مهران زینال‌زاده در گفت‌وگویی، اظهار داشت: با توجه به اینکه برداشت آفتابگردان و کدوی آجیلی تا اواخر مهرماه ادامه دارد پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۴ مقدار تولید آفتابگردان آجیلی حدود ۲۶ هزار تن و کدوی آجیلی حدود ۱۳ هزار تن برسد.

وی تصریح کرد: این رقم نسبت به سال گذشته از نظر سطح زیر کشت کاهش و از نظر میزان عملکرد در واحد سطح افزایش داشته‌ است.

به گفته وی بازار عرضه و فروش آفتابگردان آجیلی تولیدی شهرستان خوی تقریبا به تمام استان‌ها و نیز کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است و در این خصوص باید گفت که میدان خشکبار این شهرستان در سطح کشور و حتی جهان بی‌نظیر است.

رئیس جهاد کشاورزی خوی با اشاره به انواع تخمه کشت شده در این شهر گفت: انواع و ارقام آفتابگردان آجیلی توده‌های بومی منطقه در خوی کشت می‌شود که شامل انواع قلمی، بادامی، دورسفید، پسته‌ای و ارقام کدو آجیلی شامل توده‌های بومی زبان ماری، گوشتی و قلمی است.

وی درباره برگزاری جشنواره آفتابگردان خوی تصریح کرد: انتظار می‌رود برگزاری جشنواره‌هایی در سطح ملی و استانی نقش به‌سزایی در معرفی محصول، بازاریابی و عرضه بهتر آن و نیز جاذبه‌های گردشگری شهرستان داشته باشد. تسنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *