پست وبلاگ

هشدار درباره خشکیدگی ۷۰ هزار هکتار نهال‌کاری

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیز داری درباره خطر خشکیدگی ۷۰ هزار هکتار نهال کاشته شده به علت تامین نشدن اعتبار مراقبت و آبیاری هشدار داد.

مصطفی کیاکجوری گفت : به منظور توسعه جنگل های کشور و بیابان زدایی در سال گذشته طرح نهال کاری در ۷۰ هزار هکتار اجرا شد که امسال اعتباری برای مراقبت و آبیاری از آن داده نشده است.

وی افزود: با توجه به خشکسالی ها و کمبود اعتبارات طرحهای صیانت از جنگلها ؛ امکان خشک شدن و تخریب بخش زیادی از نهال کاری ها وجود دارد.

کیاجوری با اشاره به اینکه بیشترین نهال کاری ها در سال گذشته بوده است ، یادآور شد: استان های ایلام، کرمانشاه،‌ بوشهر، مازندران و گلستان در بخش توسعه و نهال کاری حجم وسیعی را به خود اختصاص داده اند که با توجه به مشکلات اعتباری ، کیفیت کار ضعیف بوده است.

کیاکجوری افزود : در صورتی که اعتباری برای مراقبت از ۷۰ هزار هکتار نهال کاری در نظر گرفته نشود ، زحمات سال های گذشته با توجه به خشکسالی هدر می رود و این نهال کاری ها در معرض خشکیدگی قرار می گیرد.

معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به موفقیت طرح های نهال کاری در شمال تهران و دامنه جنوبی البرز خاطر نشان کرد: خوشبختانه با تخصیص ۸ میلیارد تومان برای دامنه های جنوبی البرز ؛ مراقبت و آبیاری این طرح ها با موفقیت انجام شد اما در دیگر مناطق با مشکل کمبود اعتبارات مواجه هستیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *