پست وبلاگ

وقتی خون پرسپولیس، قرمزتر از تراکتور می شود

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ هنوز داغ دل هواداران پرشور آذربایجان از بابت اتفاقات هفته پایانی لیگ چهاردهم و اشتباه فاحش داور بازی خاموش نشده بود که داور مسابقه طی یک اشتباه در عدم اعلام آفساید گل دوم ذوب آهن، بار دیگر هواداران حاضر در ورزشگاه را دلسرد کرده و شاید به نوعی تصمیم دیگر هواداران برای مشاهده بازی تیم محبوبشان در منزل خود را تایید کرده باشند.

وقتی که حداقل امکانات برای راهیابی به استادیوم در اختیار هواداران قرار داده نمی شود و از طرفی نتایج ضعیف هفته های اخیر تیم و به تمام این مشکلات، اشتباهات مکرر داوری را اضافه کنید، آیا دیگر هواداری سختی تمامی این مشکلات را به جان خریده و برای تماشای مسابقه به ورزشگاه می آید؟ وقتی که حتی ماجرا های پشت پرده بازی مقابل نفت برای هواداران مشخص نشده و داور مسابقه را آن طور باید و شاید تنبیه نکرده اند.

اما حالا برگردیم به یکی از تیم های پایتخت نشین به نام پرسپولیس. وقتی که سرخپوشان تهرانی به خاطر اشتباه داور مسابقه در اخراج دروازه بان تیم، از رقابتهای جام حذفی کنار رفتند. اشتباهی که ممکن بود هر داور دیگری به خاطر حرکت ناشیانه دروازه بان پرسپولیس برای بالا بردن بی موقع دستان خود مرتکب شود. حالا پس از این اشتباه، مسئولان فدراسیون زمین و زمان را به هم می دوزند تا بلکه به نوعی از خجالت هواداران سرخ ها دربیایند. از نامه اختصاصی رئیس سازمان لیگ به کفاشیان در مورد اشتباهات داوری که نظیر آن را در قبل مشاهده نکرده بودیم و ورود وزارت ورزش به این موضوع، گرفته تا تیتر یک تمامی روزنامه های ورزشی و گزارش های اختصاصی که همه ی بخش های خبری شبکه های سراسری برای این اتفاق تهیه می کنند.

اتفاقی که ممکن بود برای تمامی تیم ها رخ داده و حالا یک بار قرعه به نام پرسپولیس افتاده است. مدیرعامل باشگاه فدراسیون فوتبال را به کناره گیری تیمش از رقابتهای لیگ برتر تهدید می کند تا بلکه فشار هواداران خود را به سمت فدراسیون و داوران روانه نماید. برانکو به حال داور تاسف خورده و بیان می کند که اگر به جای جهانبازی بود گریه میکرد و اتفاقاً داور مسابقه چند روز پس از بازی از هواداران عذرخواهی کرده و دستان خود را به نشانه تسلیم بالا می برد. این در حالی است که ممکن بود بدون اشتباه داوری هم پرسپولیس با توجه به بازی های ضعیف این فصل تیم برانکو، به راحتی از تیم منسجم یحیی گل محمدی شکست خورده و از گردونه رقابتها خارج شود.

حال اگر این اشتباه مشابه برای یک تیم شهرستانی مانند تراکتور رخ می داد همه ی آن خبرنگارها و مدیران پشت میز بی تفاوت و به راحتی از کنار این موضوع رد می شدند و آن را یک اتفاق پیش پا افتاده عنوان می کردند. اتفاقی که همین فصل در بازی پرسپولیس و تراکتور در ورزشگاه یادگار امام رخ داد و همان آقایان حتی یک مصاحبه خشک و خالی برای عذرخواهی از هواداران انجام ندادند. داور مسابقه تمایلی به عذرخواهی نداشته و پس از ماه ها گذشت از آن حادثه تلخ، به زور و اجبار از هواداران فهیم آذربایجان عذرخواست.

چرا همین مسئولان که بعد از بازی تراکتور و نفت گفتند که داوری جزئی از بازی بوده و نقش کمتری در عدم قهرمانی تراکتورسازی داشت و بیشتر اشتباهات توسط بازیکنان و کادرفنی انجام گردید، پس از بازی پرسپولیس و ذوب آهن اعلام نکردند که اشتباهات جزئی از بازی است؟

متاسفانه هر چه قدر به پیش می رویم شاهد تبعیض های این چنینی توسط اعضای فدراسیون نسبت به تیم های شهرستانی به خصوص تیم های آذربایجان می شویم که امید می رود هر چه زودتر برای رفع این مشکلات و آشتی هواداران با استادیوم بزرگ یادگار امام که روزگاری از آن به جهنم سرخ یاد می شد، چاره ای اتخاذ شود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

3 دیدگاه در “وقتی خون پرسپولیس، قرمزتر از تراکتور می شود

  1. عالی بود … مقاله خوب و بجایی بود سپاسگذارم از نویسنده این متن زیبا و به حق که در این دوره زمانه کسی طرف حق نمی گیره بخصوص اگه حق مال تیم تراکتور باشه.
    امیدوترم چنین مقاله هایی بدست مسولین هم برسه.

  2. هنوز واقعا معلوم نیست که توپ دست دروازه بان خورده؟ یانه ! اقایان قرمز تهران با نشان دادن صحنه ای که خیلی هم اشکار نیست! میگن هند نبوده! حالا در عرض دهم ثانیه داور باید انرا بصورت اسلومیشن میدید!؟ اینجا اگر هم هند نباشد واقعا اشتباه داوریست و عمدی در کار نیست, چون داورها میدانند که مدیا تحت تسلط سرخابیهای تهرانیست و همیشه سعی دارند کفه ترازوی قضاوت را یه جورایی به نفع این دو تیم جابجا کنند, در نهایت هم یک بازی بود و تمام شد اما در تبریز یک فینال و یک جام بعد از یکسال تلاش از دست رفت و داور به عمد نه یک بار بلکه چندین با بر علیه تراکتور اقدام اشکار کرد از ندیدن پایین کشیدن شورت مهاجم تراکتور تا اخراج عمدی تیموریان و الی اخر و در نهایت دزدیدن جام و انتقال ان به اصفهان!!!! این افرادی که الان یقه درانی میکنند در ان موقع ۲۴ ساعته به دفاع از فغانی پرداختند و گویی که فغانی بر وفق مراد اینها (جلوگیری از قهرمانی یک تیم ترک) صوت زده است با رضایت خاطر از کنار قضیه گذشتند!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *