پست وبلاگ

افزایش خودسرانه قیمت خدمات گردشگری در کیش ممنوع شد

کمیته صدور مجوزهای تاسیس خدمات گردشگری و ورزشی کیش با هدف نظارت بر خدمات گردشگری با حضور دکتر مونسان برگزار شد.

در این کمیته که با حضور دکتر مونسان و اعضای کمیته برگزارشد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تاثیر تشکیل این کمیته در افزایش هم افزایی حوزه های مختلف گفت: رفع مشکلات و مسایل مختلف حوزه گردشگری از نتایج مثبت برگزاری این کمیته است.

وی افزود: توسعه گردشگری، رسیدن به راهکار مناسب درباره فعالیت ها و ساماندهی قیمت های خدمات گردشگری از جمله موضوعات مهم مورد بررسی در این کمیته است.

دکتر مونسان با تاکید بر تسریع در آماده سازی شیوه نامه و آیین نامه ویژه خدمات گردشگری توسط کارشناسان توسعه مدیریت ظرف مدت یک هفته، این اقدام را برای قانونی شدن مصوبات این کمیته ضروری دانست.

وی با اشاره به اهمیت جلوگیری از تخلف و لزوم رعایت جانب انصاف و اعتدال در قیمت ها از اعضای این کمیته خواست با تحقیق و بررسی در پی ارایه راهکاری جدید برای عرضه خدمات گردشگری باشند تا جایگزین روش های فعلی شود.

نصب وب کیوسک از جمله موارد پیشنهادی در این نشست بود که در این طرح با نصب دستگاههای اتوماتیک بدون دخالت نیروی انسانی گردشگران می توانند نسبت به خرید خدمات کردشگری اقدام کنند.

در این خصوص با تایید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش قرار شد از وب کیوسک ها در مرحله اول برای بررسی میزان استقبال گردشکران و رفع خطاها در کنار برخی کانترها استفاده شود.

مونسان در ادامه نرخ گذاری خدمات گردشگری و یا اعمال تغییر در قیمت ها را بدون اطلاع و تصویب کمیته ممنوع اعلام کرد و افزود: افزایش قیمت ها باید بر اساس فرمول های موجود در آیین نامه باشد تا جلوی سود جویی واسطه ها و اختلاف قیمت گرفته شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه از بررسی قیمت ها طی برنامه زمانبندی ١٤ روزه توسط کارشناسان کمیته مجوزهای تاسیس خدمات گردشگری و ورزشی خبر داد و گفت: معاونت اقتصادی مسئول بررسی و ارایه پیشنهاد در زمینه قیمت هاست و در جلسه آینده این موضوع پیگیری می شود.

ایجاد کانترهای عمومی در اماکن پرتردد مانند فرودگاه و پلاژهای آقایان و بانوان به همراه نصب وب کیوسک ها از دیگر موارد پیشنهادی در این کمیته بود که دکتر مونسان با موافقت در خصوص اجرایی شدن آنها گفت: این طرح ها در دو ماه نخست اجرا با هدف بررسی میزان موفقیت توسط اداره بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان رصد می شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اهمیت برگزاری این کمیته در زمانبندی مناسب، بررسی در خواست ها و صدور و تمدید مجوز برای تاسیس یا ادامه فعالیت مراکز فروش خدمات گردشگری را از وظایف این کمیته دانست و گفت: کاهش بروکراسی های اداری از جمله مزایای برگزاری این کمیته است.

مونسان تاکید کرد در برگزاری این کمیته ها بدنبال بهترین اتفاق هستیم تا در همه بخش ها شاهد عملکرد سیستماتیک در ارائه خدمات با کمترین میزان خطا و بالاترین سطح کیفیت باشیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *