پست وبلاگ

معضلي بنام خود زني – سرطان، تراكتور را در برگرفته

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ حركت و فعل خودي عليه خودي معني ساده سرطان است. در مكانيسم بدن، چنانچه بخشي از جسم دچار اختلال شود، كل سيستم براي بهبود آن بخش، درگير است حال آنكه درست عكس اين عمل در برخي مجموعه ها صورت مي پذيرد. چنانچه عضوي دچار اختلال شود آن باعث مرگ كل مجموعه خواهد شد.

اكنون موضع گيري هاي عجيبي توسط برخي از اصحاب رسانه برعليه كادر فني تراكتور صورت مي پذيرد. گاهي نام هاي نامرتبط و اسامي مربي هاي بدون تيم در كنفرانس هاي خبري توني آورده مي شود و گاهي چنان انتظاراتي از يك تيم ايراني مي رود كه خود سؤال كننده نيز فراموش مي كند كه درباره كدام تيم، چه سطحي از فوتبال و كدام قاره پرسش ما كند.

توان و سطح فوتبالي قاره آسيا كاملاً مشخص است و كارنامه توني در ايران و آسيا نيز مستند است. او با تراكتور در آسيا سه بار حذف شده است اما چگونه است كه با يك تيم متمول تر به جمع چهار تيم پاياني صعود كرده است؟ پس اين تفاوت داشته هاي دو باشگاه است، نه نشانه ناتواني يك مربي.

او تراكتور را به دو مقام نايب قهرماني و يك مقام قهرماني رسانده است. سطح تفكرات توني و سطح بازي تراكتور توني در بازي ديروز برابر ذوب آهن كاملاً گوياي يك واقعيت بود. او باز هم قدرت خود را به رخ همگان كشيد. چنين هماهنگ كردن تيمي كه همه بازيكنان خود را از دست داده است و غالب بازيكنان فيكس آن، يك سال به دور از فوتبال بوده اند، در عرض ۸-۹ هفته، بيشتر شبيه يك معجزه مي ماند.

اگرچه نبايد به طور تفريطي لب به تمجيد كسي گشود كه انسان جايزالخطاست، به عنوان مثال به نظر مي رسد توني مي توانست با تصميمات بهتر بازي برده را با تساوي عوض نكند. اما آنچه كه واقعيت دارد، توني نشان داد كه دوباره تيمي ساخته است كه آرزوي هواداران اين تيم است. اگر تراكتور بدين گونه بازي كند، كمتر تيمي همانند ذوب آهن بتواند از دست تراكتوري ها قسر در رود.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “معضلي بنام خود زني – سرطان، تراكتور را در برگرفته

  1. جیره خورهای نادان تا کی می خواین کورکورانه و یا شاید هم پولشو میگیرین ,از تونی حمایت کنین؟؟ هر مربی یکی از اشتباهها و ضعفهای تونی جونتونو داشت وسط شهر میدان ساعت سر میبریدینش … دو تا نایب قهرمانی ههههههه اون هم با پتانسیلی که تراکتور تو این سالها داشته و می تونسته چه تو اسیا و چه لیگ جامها رو درو کنه مثله همین پارسال و تو فینال که با وجود اینکه همه ایران قهرمانی رو به تراکتور نزدیک تر و قابل دسترس تر می دونستن این مربی با مدیریته بسیار ضعیف و تعویض های ناشیانه و ناتوانیه اداره بازی قهرمانی رو از دست داد ..مطمئنا بی تجربه ترین مربی هم اگه بود از عهده اون بازی که همه چیز به جز داوری به نفعه تراکتور بود بر میمود و اون دروغ مضحکه دو دقیقه اخر رو بهانه نمی کرد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *