پست وبلاگ

حال دریاچه ارومیه خوب است

تشنگی دریاچه ارومیه که در سال‌های گذشته نقل‌ قول مسئولان بود، اکنون با تدابیر لحاظ شده شرایط خوبی دارد به‌طوری‌که به‌گفته محمد حاج‌رسولی‌ها، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، در حال حاضر شرایط دریاچه ارومیه بسیار خوب شده و آب موجود دراین دریاچه حدود سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب است.

وی گفته است: در روز‌های اخیر بالاآمدگی خوبی را در دریاچه ارومیه شاهد بوده‌ایم و برای ثبات و ارتقاء این وضعیت برنامه‌های خوبی را در نظر گرفته‌ایم.

همچنین به‌گفته خلیل ساعی، نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی، وسعت دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، سال‌جاری برابر با ۲۸۶۶ کیلومترمربع بوده و حجم آن نیز سه‌ میلیارد و ۸۱۰ میلیون مترمکعب است که در هشت ماه گذشته، دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

وی در این زمینه گفته است: تراز دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۵ برابر با ۱۲۷۱٫۱۳ بوده که نسبت به سال گذشته، ۴۷ سانت افزایش تراز داشته است که اگر این میزان تراز را با اوایل مهرماه سال گذشته مقایسه کنیم، می‌بینیم که سطح تراز دریاچه ارومیه ۱٫۰۵سانتی‌متر افزایش داشته است.

نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی در خصوص افزایش تراز دریاچه ارومیه در سال آینده، ابراز امیدواری کرد و گفت: پیشروی دریاچه ارومیه در حد مناسبی قرار دارد و ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در خصوص افزایش تراز آب این دریاچه، در تلاش خواهد بود که اقدامات لازم را انجام دهد.

احیای دریاچه ارومیه یکی از اقدامات مثبت دولت یازدهم بوده است، اما انتظار بر این است که شرایط ادامه داشته باشد و در آینده نه چندان دور شاهد احیای کامل این دریاچه باشیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *