پست وبلاگ

خسارات سیل در خراسان شمالی از ۹۷ میلیارد ریال گذشت

حسین عظیمی در گفت‌وگویی اظهار داشت: میزان خسارت‌های ناشی از جاری شدن سیلاب در کل استان، ۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.عظیمی تصریح کرد: خسارات واردشده به بخش کشاورزی استان در بخش‌های زراعی، باغی و منابع آبی ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی افزود: خسارت واردشده به راه‌های روستایی، عشایری و راه‌های بین مزارع نیز ۱۵ میلیارد ریال بوده است.مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی درباره خسارات واردشده به شهرستان‌های اسفراین و شیروان نیز گفت: بر اساس اعلام فرمانداری شهرستان اسفراین، بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب در این شهرستان ۳۰ میلیارد ریال خسارت به بار آورده است.

عظیمی افزود: ۲۵ میلیارد از این رقم مربوط به باغ‌ها و محصولات سردرختی و پنج میلیارد ریال نیز مربوط به تأسیسات زیربنایی راه‌ها است.وی اظهار داشت: میزان خسارت واردشده به بخش‌های مختلف شهرستان شیروان نیز ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز گفت: جاری شدن سیلاب و وزش طوفان به بیش از هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان خسارت زده است.عبدالله یوسفی بیشترین خسارت‌های واردشده را مربوط به شهرستان شیروان و اسفراین دانست و ارزش ریالی این خسارت‌ها را بیش از ۴۰ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال برآورد کرد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *