پست وبلاگ

حلقه ی مفقوده سخنان عباسی و جعفری کجاست؟/خطر کسر ۶ امتیاز بیخ گوش تراکتور

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ دیشب برنامه موج فوتبال که هر هفته با موضوع بررسی نتایج تیم های فوتبال و فوتسال شهر تبریز از شبکه سهند روی آنتن می رود، با حضور عباسی مدیر عامل تراکتورسازان یکی از پر چالش ترین برنامه های خود را تجربه کرد.

سعید عباسی که مدت زیادی از زمان حضورش در یک برنامه تلویزیونی زنده می گذشت، با حضور در برنامه دیشب بسیاری از مطالب مربوط به باشگاه تراکتورسازی را بیان نمود. وی در بخشی از سخنانش به بدهی ۲۴۰ هزار دلاری باشگاه به تونی اولویرا که این روز ها تبدیل به سوژه داغ محافل ورزشی شده و حتی زمزمه هایی مبنی بر کسر ۶ امتیاز از تیم تراکتورسازی توسط فیفا به دلیل این بدهی معوقه شنیده می شود، اشاره کرد و این بدهی را مربوط به فصل های قبلی و مدیر عامل سابق تراکتورسازی دانست. وی زمان این بدهی را اولین سال حضور تونی در باشگاه عنوان کرد که مدیریت باشگاه در آن برهه زمانی بر عهده محمد حسین جعفری، عضو فعلی شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود.

پس از مطرح کردن این مسئله توسط عباسی، جعفری روی خط برنامه آمده و حرفهای جالبی را مطرح کرد. جعفری اذعان داشت زمانی که تصمیم به برکناری اولویرا گرفته شد طی جلسه ای با حضور شخص تونی قرار شد مابقی قرارداد فصل وی که مبلغ ۱۴۸ هزار دلار بود، از محل کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) که به باشگاه تراکتورسازی مبلغ ۱۵۰ هزار دلار بدهکار بود پرداخت شود. وی همچنین گفت که ما به تونی پیشنهاد دادیم شماره حساب خود را به ما ارائه بدهد که AFC مستقیماً پول را به خود ایشان واریز کند ولی این درخواست با مخالفت تونی روبرو شده و این مربی پرتقالی عنوان کرده که پول از طریق خود باشگاه به وی پرداخت شود. پس از استعفای جعفری از سمت مدیرعاملی باشگاه، این مبلغ به عنوان بدهی باشگاه به مدیر بعدی یادگار گذاشته شده و طبق گفته جعفری بخشی از بدهی تونی در زمان مدیریت نظمی که مبلغ آن ۱۰۰ هزار دلار بود پرداخت شده و فقط ۴۸ دلار آن باقی مانده است. البته این نکته را نیز یادآور شد که ۴ هزار دلار دیگر بدهی نظمی به تونی اضافه شده و در مجموع این بدهی به مبلغ ۵۲ هزار دلار رسیده است.

این مبلغ اعلام شده جعفری که حدود ۵۲ هزار دلار عنوان شده با مبلغ شکایت تونی از باشگاه که مبلغ ۲۴۰ هزار دلار می باشد، اختلافی در حدود ۲۰۰ هزار دلار دارد که عباسی نیز همین مبلغ را به عنوان بدهی اولویرا اعلام نمود.

حالا معلوم نیست این اختلاف ۲۰۰ هزار دلاری که از گفته های عباسی و جعفری برداشت شده است، از کجا درآمده است. یک دلیلی که برای روشن شدن این موضوع می توان مطرح کرد این است که این شکایت که ۳ سال از عمر آن می گذرد، به دلیل تعویق انداختن و دست دست کردن مدیران سابق شامل جریمه از سوی فیفا شده است و مبلغ ۵۲ هزار دلار تبدیل به ۲۴۰ هزار دلار شده است و دلیل دیگری که در مورد این موضوع می توان بیان کرد این است که این بدهی شامل قرارداد فصل پیش تونی نیز بوده است. زمانی که عباسی مدیریت باشگاه را برعهده داشت و در اینصورت ادعای وی در برنامه دیشب مبنی بر اینکه وی تمام و کمال قراداد فصل پیش تونی را تسویه کرده است، ادعای نادرستی به حساب می آید. البته این را هم باید در نظر گرفت که ممکن است گفته های جعفری صحت نداشته و وی کمی در حساب و کتابش اشتباه کرده و مبلغ بدهی باشگاه به مربی محبوب سرخپوشان را کم بیان کرده است.

چیزی که مشخص است تیم تراکتورسازی در این وضعیت نا به سامان که با کسب تنها ۱۵ امتیاز از ۱۲ مسابقه یکی از ضعیفترین شروع های خود را تجربه کرده است، با خطر کسر ۶ امتیاز روبرو بوده و با کسر این امتیاز به جمع فانوس به دست های لیگ امسال پیوسته و از این به بعد باید تیم پرهوادار تراکتور به جای جنگ بر سر کسب قهرمانی، برای ماندن در لیگ برتر بجنگد که این یعنی پایان رویا ها و خیال پردازی های هواداران که امسال رویای قهرمانی را در سر می پروراندند.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *