پست وبلاگ

رهن خانه با متراژ برابر از ۱۰۰۰ تومان تا ۱۳۵ میلیون !

به گزارش اکوتو ، این روزها بازار رهن و اجاره مسکن تقریبا به ثبات رسیده و به گفته فعالان این بخش نرخ‌ها نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصدی افزایش یافته است.گرچه در این بازار قیمت‌ها چندان دستخوش تغییر و تحولی در مقایسه با مدت مشابه پارسال نشده، اما بعضا نرخ‌ها نجومی و خارج از عرف در این حوزه دیده می‌شود که در نوع خود جالب توجه است.

به‌عنوان نمونه رهن یک واحد آپارتمان نوساز ۶۵ متری واقع در خیابان میرداماد ۱۳۵ میلیون تومان با اجاره ماهانه ۱۰۰۰ تومان تعیین شده،‌این در حالی است که رهن واحدی با همین متراژ واقع در چهارصد دستگاه هزار تومان است. البته اجاره ماهانه این واحد یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است.رهن یک آپارتمان ۶۸ متری واقع در مختاری خیابان تختی ۴۰ میلیون تومان است؛ این واحد نه پارکینگ دارد و نه انباری. واحد مسکونی ۶۵ متری واقع در خیابان اندیشه (عباس‌آباد) با رهن ۱۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در فایل اجاره قرار گرفته است.

همچنین رهن و اجاره ماهانه یک دستگاه آپارتمان مسکونی ۶۵ متری واقع در میدان فردوسی به ترتیب ۵ میلیون تومان و ۹۵۰ هزار تومان است، رهن یک واحد ۷۰ متری در یوسف آباد  ۵۰میلیون و اجاره ماهانه آن ۴۰۰ هزار تومان است.در پاسداران مستاجر برای یک واحد ۶۷ متری باید ۸۰ میلیون تومان پول پیش و ماهانه ۱۰۰۰ تومان اجاره پرداخت کند، این در حالی است که رهن و اجاره یک دستگاه آپارتمان ۶۵ متری در اختیاریه به ترتیب ۷۵ میلیون و ۱۰۰۰ تومان است.

                                 قیمت‌های رهن و اجاره واحدهای مسکونی در تهران

محله

متراژ (متر مربع)

رهن (میلیون‌تومان)

اجاره (‌تومان)

لشگر شرقی

۶۴ ۳۸ ۱۸۰ هزار

توحید

۶۲ ۵۵ ۱۰۰۰

دروازه شمیران

۶۵ ۲۰ ۷۵۰ هزار

حسن‌آباد-زرگنده

۶۶ ۲۵ یک میلیون و ۵۰۰ هزار

نیاوران

۶۷ ۲۵ یک میلیون و ۵۰۰ هزار

داوودیه

۶۵ ۶۰ ۸۰۰ هزار

قزل‌قلعه

۶۷ ۱۵ یک میلیون و ۸۰۰ هزار
تهرانپارس ۷۰ ۴۰

قاسم‌آباد

۶۴ ۲۸ ۱۰ هزار

میدان جهاد

۶۶ ۷۵ ۱۰۰ هزار

باغ‌فیض

۶۲ ۷۵

حکیمیه

۷۰ ۱۷ ۸۰۰ هزار

مخصوص

۶۰ ۴۰ ۱۰ هزار

منیریه

۶۷ ۳۰ ۴۵۰هزار

جوادیه

۶۵ ۸ ۳۰۰ هزار

جنت‌آباد شمالی

۶۵ ۲۰ ۸۰۰ هزار
۱۷ شهریور ۶۰ ۲۵ ۲۰۰ هزار

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *