پست وبلاگ

خانه‌های خالی از سال ۹۶ مشمول پرداخت مالیات می‌شوند

محمدرضا عبدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رویکرد طرح جامع مالیاتی ارئه خدمات به مودیان با کمترین هزینه است و در این طرح پروژ‌های متعددی پیش‌بینی شده که افتتاح سالن امور مودیان یکی از زیر‌ساخت‌های اولیه آن به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه افتتاح سالن‌های امور مودیان یک طرح ملی است و در سراسر کشور برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود، گفت: در سالن‌های امور مودیان، مردم با مراجعه به بخش مورد نظر خدمات مربوطه را دریافت می‌کنند و با این اقدام از حضور به بخش‌های غیرمرتبط جلوگیری می‌شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی ابراز کرد: با راه‌اندازی سیستم نظام جامع مالیاتی و سالن‌های خدمات مودیان به اظهاردات مودیان اعتماد می‌شود و درصد کمتری از مودیان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس مشاغلی که معادل سال ۹۳ نسبت به تکمیل فرم اظهارنامه مالیاتی اقدام کردند، نیازی به رسیدگی مجدد ندارند و با اجرای نظام جامع مالیاتی این امکان برای افراد حقیقی و حقوقی وجود دارد.

عبدی با اشاره به دریافت اظهارنامه‌های مالیاتی به شکل الکترونیکی بیان کرد: با راه‌اندازی کامل پروژه هر نوع اعتراض و یا ابلاغ به مودیان و سایر امور الکترونیکی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برای شناسایی افرادی که درآمدهای خود را کتمان می‌کنند، از سایر پایگاه‌های اطلاعاتی مانند اطلاعات ثبت شده در حوزه واردات و صادارت استفاده می‌شود و از طرفی ضمانت‌های اجرایی قانونی برای تکمیل فرم‌های خوداظهاری ایجاد شده تا درآمدها کتمان نشود.

معاون برنامه‌ریزی و پژوهش و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی ابراز کرد: نمی‌خواهیم مالیات را بر اساس مودیانی که قبلا شناسایی کردیم رشد دهیم بلکه هدف ما این است که مالیات‌های جدید را از مودیانی که تاکنون شناسایی نشدند و یا درآمد خود را کتمان می‌کردند، اخذ کنیم.

وی در مورد درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست امسال گفت: تا کنون ۹۵ درصد عدد چهار دوازدهم بودجه تحقق پیدا کرده و خوشبختانه ما به اهداف خود دست یافتیم.

عبدی به مالیات مسکن‌های خالی از سکنه در قوانین جدید اشاره کرد و گفت: در قوانین جدید مالیات خانه‌های خالی در شهرهای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت درنظر گرفته شده است و از سال ۹۶ به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: مالیات خانه‌های خالی از سکنه با تشکیل بانک اطلاعاتی توسط وزارت راه و شهرسازی از سال آینده اخذ می‌شود.

معاون پژوهش،برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل سازمان امور مالیاتی در مورد توزیع درآمدهای مالیاتی در استان‌ها بیان کرد: درآمدهای مالیاتی به حساب خزانه دولت به عنوان درآمد عمومی واریز می‌شود و بخشی از بودجه جاری و عمرانی که به هر استانی تعلق می‌گیرد، از محل درآمدهای آن استان تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: صددرصد درآمدهای مالیاتی یک استان در همان استان هزینه می‌شود و علاوه برآن ۳ درصد مالیات‌هایی که از محل عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اخذ می‌شود، همان مبلغ پس از ورود به خزانه‌داری، توسط اداره مالیاتی به شهرداری و دهیاری برمبنای شاخص‌ها توزیع می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *