پست وبلاگ

دستور العمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری درفضای مجازی تصویب شد

به گزارش اکوتو ، مرتضی رحمانی موحد در نشست امضای دستورالعمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی در محل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: تفاهم بر روی این شیوه نامه بین معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد.
وی اظهار کرد: این دستورالعمل، به منظور تهیه و ارائه اجزای بسته سفر با استناد به ماده ۳۰ آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی و ماده ۲۵ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی، نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها و همچنین اعطای نماد اعتماد الکترونیکی و نظارت بر فعالیت کسب و کارهای اینترنتی تدوین شده است.
وی با بیان اینکه از این پس ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی صرفا از طریق اشخاص حقیقی و حقوقی مورد تایید معاونت گردشگری و سازمان هواپیمایی امکانپذیر است، عنوان کرد: این دستورالعمل موجب ایجاد نظم و سامان بیشتر در ارائه خدمات به گردشگران خواهد شد و اعتماد و رفاه بیشتر مسافران در دریافت خدمات را به همراه خواهد داشت .
معاون گردشگری در تبیین مواد دستورالعمل مذکور یادآور شد: متقاضیان دارای مجوز فعالیت بند (ب) و (الف)می توانند با معرفی از سوی مرجع صدور مجوز نسبت به دریافت نشان اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند.به علاوه افراد حقیقی و حقوقی که در حال حاضر در فضای مجازی مشغول ارائه خدمات گردشگری هستند حداکثر سه ماه مهلت دارند تا با دستورالعمل حاضر خود را تطبیق دهند.
رحمانی ادامه داد:ایجاد سامانه ثبت نام، ذخیره، بازاریابی و فروش الکترونیکی خدمات موضوع دستور العمل در سطحی فراتر از فعالیت های تایید شده مستلزم مجوزهای جداگانه از هر دو سازمان مربوطه هستند و دارنده مجوز موظف است یک ماه قبل از انقضای مجوز، نسبت به ارائه درخواست تمدید اقدام نمایند.
رحمانی موحد خاطر نشان کرد: نظارت بر عملکرد دارندگان مجوز فعالیت الکترونیکی نیز بر عهده سازمان ذیربط و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و دارنده مجوز فعالیت الکترونیکی صرفا می تواند در حوزه مجوز صادره و تارنمای تایید شده فعالیت کند و هرگونه تغییری نیازمند هماهنگی قبلی با مرجع صدور مجوز مجزا است.
به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، وی تصریح کرد: دارنده مجوز فعالیت الکترونیکی در صورت تغییر آدرس تارنما، ایجاد شعبه، توسعه، انصراف، انحلال و هرگونه تغییر در اساسنامه فعالیت موظف است موضوع را کتباً به مرجع صدور اعلام و در صورت نیاز تاییدیه های لازم را اخذ کند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در پایان تاکید کرد: دستور العمل ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی با هدف ساماندهی و رونق کسب و کارهای صنعت گردشگری به زودی از طریق معاونت گردشگری به ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها و مراکز مربوطه ابلاغ می گردد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *