پست وبلاگ

انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت

به گزارش اکوتو  ، نخستین جلسه پیشبرد روند تشکیل «انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت» با حضور مرتضی رحمانی موحد، اعضای هیات موسس و جمعی از فعالین بخش خصوصی این حوزه منطبق بر اهداف «اساس نامه انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت کشور» تشکیل شد تا بر مبنای این اقدام همگرایی و انسجام ظرفیت‌های اجرایی، دستیابی به هدف غایی توسعه گردشگری سلامت در کشور را سبب شود.

ایجاد تشکل یا انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت یکی از اصلی ترین برنامه‌های اجرایی شورای راهبری گردشگری سلامت به شمار می‌آید که در دولت تدبیر و امید با توافق چهار دستگاه «وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی»، «سازمان نظام پزشکی»، «وزارت امور خارجه» و نیز «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» در راستای هم افزایی لازم بین دستگاه‌های دخیل در حوزه گردشگری سلامت، تدوین راهبردها و سیاست‌ها جهت ساماندهی، توسعه صادرات، بازاریابی و در نهایت رونق گردشگری سلامت در کشور تشکیل شد.

بر این اساس نخستین جلسه هیات موسس تحت نظارت معاونت گردشگری و به تبع آن شورای راهبری گردشگری سلامت تشکیل تا با گردهم آمدن ظرفیت‌های توانمند بخش خصوصی منطبق بر راهبرد «توسعه زیرساخت‌ها و صادرات گردشگری سلامت»، ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات گردشگری سلامت، افرایش توان رقابت پذیری بین المللی و نیز ساماندهی فرایندهای زنجیره ای تامین خدمات گردشگری درمان کشور گامی جدی برداشته شود.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، در نخستین جلسه این تشکل، فعالین بخش خصوصی ضمن ارائه نقطه نظرات و برنامه‌های پیش رو از رهنمودهای معاون گردشگری در راستای تحکیم ساختار انجمن و نیز استقرار در مسیر صحیح فعالیت بهره مند شدند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *