پست وبلاگ

روزنامه خبر ورزشی تاوان حاشیه سازی هایش را گرفت/توقیف ۶ ماهه در انتظار این روزنامه ورزشی

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ روزنامه خبر ورزشی که سابقه فعالیت زیادی در حوزه ورزشی داراست، امروز با حکم دادگاه به مدت ۶ ماه توقیف گردید.

این روزنامه ورزشی به دلیل شکایت باشگاه پرسپولیس به مدت ۶ ماه از انجام هرگونه فعالیت ورزشی منع شد. دلیل این جریمه سنگین، شکایت باشگاه پرسپولیس تهران به دلیل نشر اکاذیب و به قصد تشویش اذهان عمومی این روزنامه می باشد که این شکایت در دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفته و رای آن به شکل غیر رسمی اعلام شد.

مصطفی شکری، وکیلی مدافع این باشگاه با تایید این خبر بیان کرد پس از اعتراض مدیر مسئول روزنامه خبر ورزشی به حکم صادره، پرونده در دیوان عالی کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه متهم را به ۵ ماه حبس محکوم کرد که این حکم به دلیل در نظر گرفتن سوابق متهم به ۴ ماه تعلیق فعالیت روزنامه خبر ورزشی تبدیل شد.

شایان ذکر است این روزنامه ورزشی به غیر از باشگاه پرسپولیس، به دلیل ایجاد حاشیه اطراف تیم های پرهواداری مثل تراکتورسازی، مورد اعتراض قرار گرفت ولی اقدام رسمی از سمت مدیران این باشگاه صورت نگرفته بود.

به هر حال همکاران رسانه ای فوتبال ایران بایستی با رعایت رسالت اصلی خود مبنی بر اطلاع رسانی صحیح و درست بتوانند حقوق افراد و مخاطبان را رعایت نمایند تا در آینده با چنین اخباری مبنی بر توقیف یا تعلیق یک سایت یا روزنامه ورزشی که اساس خود را بر مبنای پیشرفت و توسعه فوتبال کشورمان بنا کرده اند، نباشیم.

بدیهی است وظیف یک نویسنده یا خبرنگار انتشار خبر به دور از حاشیه بوده و این اصل در تیم های پرطرفدار بیشتر نمو پیدا می کند. چرا که این تیم های بزرگ و ریشه دار متعلق به هواداران عاشق تیم محبوب خود بوده و نباید از احساسات پاک این هواداران که چه در سرما و چه در گرما در کنار تیم شهر و دیار خود زندگی می کنند، بازی شود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *