پست وبلاگ

از خبر بد برای تراکتورسازان تا دلایلی که می توان این تیم را قهرمان دانست + تصاویر

اکوتو ؛ طرفداران تراکتورسازی که به روزهای خوب تیمشان امیدوار هستند برای اینکه بدانند تیمشان در چه روز و اوضاعی است می توانند با اطلاعاتی که در ادامه تقدیمشان می شود مطلع شوند.

تراکتورسازان در حالی لیگ شانزدهم را آغاز کرده اند که هواداران پر شور این تیم چندین سال است که منتظر کسب معتبر ترین جام قهرمانی فوتبال کشور هستند.

تراکتورسازی پس از لیگ چهاردهم که تا یک قدمی کسب جام پیش رفت، به نظر این فصل از تمامی آیتم های تبدیل شدن به مدعی شماره یک کسب عنوان قهرمانی برخوردار هستند.

f176bceb_201c_4bf1_bec8_335bc7696f10

چندین دلیل مهم وجود دارد که سرخپوشان تبریزی را به یک مدعی تمام عیار تبدیل می کنند، اما ۵ دلیل اساسی هست که موجب می شود این فصل حساب ویژه ای رو تراکتورسازی باز کرد.

۱- تراکتورسازی هر بازیکن و مربی را هم که به خدمت بگیرد، مسلما، هواداران دلیل اول و اصلی این تیم هستند، برگ برنده بزرگی که تمامی مربیان لیگ برتر و حتی تیم های آسیایی که با تراکتور جدال داشته اند، به آن اعتراف کرده اند.

پس از اتفاقات هفته آخر لیگ چهاردهم و دورماندن دست تراکتور از جام قهرمانی و دلخوری هوادارن و به نوعی قهر از سکوها، امسال شور و اشتیاق سالهای گذشته مجددا در هواداران تیم مشهود است. موضوع مهمی که در بازی های حساس تایین کننده خواهد بود.

5442a010_0761_435a_8357_be22d24e266a

۲- پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر، خود به تنهایی می تواند چهره هر تیمی را متمایز کند. قلعه نویی شخصیت خاصی دارد، به حق باید لقب آقای خاص فوتبال ایران را به او داد، سرمربی که همیشه بند پرواز است و بلند پروازی هایش هیچگاه تمامی ندارد.

پس از اتفاقات و حواشی به وجود آمده در استقلال برای این سرمربی و نتایج ضعیفش، او اکنون مسمم تر از همیشه است. قلعه نویی سابقه قهرمانی در لیگ برتر با تیم های متفاوت را در کارنامه دارد.

۳- هیئت مدیره تراکتور این فصل بیش از همیشه به هواداران نزدیک است، آجرلو از همان ابتدا توانسته رابطه خوبی با هواداران برقرار کند. او اکنون تبدیل به یک چهره محبوب بین هواداران شده است. چهره ای که شاید با رقم زدن یک اولین برای تراکتور در یادها بماند.

ae94c936_a0a6_46ba_9b0b_05f6ba3d06f8

۴- ترکیب تراکتور مدل ۹۵ همگون تر از همیشه دیده می شود. خریدهای تراکتور این فصل بر اساس نیاز های تیم انجام گرفته است، بازیکنان با تجربه و نامدار در کناره جوان های جویای نام، تیمی جذاب را ساخته اند. تراکتورسازان این فصل زود تر از همیشه تیم اصلی خود را بستند و همین موضوع رفته رفته می تواند سرخپوشان را هماهنگ تر کند.

fae44c8f_3fa2_44a4_89cd_577124373ea3

۵- ماشین گلزنی تراکتور در لیگ چهاردهم، خود به تنهایی می تواند یک دلیل مهم باشد. پس از جدایی ادینیو از تراکتورسازان در لیگ شانزدهم، هیچ مهاجمی نتوانست جای او را پر کند. مهاجم برزیلی خوش تکنیک سرخها انتظارات را تا حدی بالا برده است که حمزه یونس نامدار هم نتوانست برای هواداران راضی کننده باشد.

هرچند ادینیو این روزها آن آمادگی لازم را ندارد و از روزهای اوجش در لیگ چهاردهم به دور است، ام قلعه نویی نشان داده به خوبی بلد است چگونه از بازیکنانش بازی بگیرد و آنها را به اوج برساند. ادینیو در حالی لیگ چهاردهم آقای گل شد که تراکتور در آن فصل هیچ هافبک طراح و بازی سازی در اختیار نداشت، حضور کرار و محمد نوری در کنار سروش رفیعی می تواند ادینیو و فرزاد حاتمی و اف چهارده تند و تیز را بیشتر صاحب موقعیت کند.

منبع:زیتون نیوز
موضوع بازسازی چمن استادیوم یادگار امام تبریز که پس از اتمام رقابت های فصل پیش لیگ برتر آغاز شده و مقرر شد تا با تکنولوژی مورد استفاده در استادیوم های برتر دنیا مورد بازسازی قرار گیرد، علی رغم اینکه در کل امر خوب و آینده نگرانه ای به شمار می رود، اما برای سه تیم فوتبال استان در هفته های ابتدایی لیگ برتر مشکل ساز شده است.

nejati-2-of-27

تیم های پرطرفدار تراکتورسازی و ماشین سازی که خود را برای حضور پرشور تماشاگرانشان در بازی های خانگی ابتدای فصل آماده کرده بودند، به ترتیب در زمین تمرین اختصاصی خود و استادیوم بنیان دیزل – متعلق به باشگاه گسترش فولاد – در حال برگزاری بازی های خود هستند، اما این استادیوم ها حداکثر گنجایش حدود پنج هزار نفر را داشته و از طرف دیگر هواداران با تصور اینکه در استادیوم جایی برای نشستن نخواهند یافت، از خانه به تماشای بازی های خود می نشینند که همین موضوع باعث شد تا به عنوان نمونه، در بازی هفته اول تراکتور و استقلال خوزستان، شاهد وجود صندلی های خالی در زمین تمرین کوچک تراکتورسازی باشیم، دربی فوتبال آذربایجان بین ماشین سازی و گسترش فولاد نیز شرایط اینچنینی داشت.
بدین ترتیب اهمیت تسریع در روند بازسازی استادیوم یادگار امام یا حداقل اتمام آن در زمان وعده داده شده، بسیار با اهمیت بوده و امری حیاتی برای دو تیم قدرتمند این فصل استانمان می باشد تا بتوانند در بازی های خانگی خود، که ازقضا در همین هفته های ابتدایی از حساسیت و سطح دشواری بالایی هم برخوردار هستند، بیشترین بهره را از حضور هوادارانشان ببرند.

photo_2016-07-13_15-19-51-800x450

با این حال تصاویری که از استادیوم یادگار امام در بازه‌ ۲۰ روزه‌ اخیر ثبت شده، حداقل در ظاهر، پیشرفت چندانی را نشان نمی دهد و در حالی که حدود یک ماه به بازی تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر باقی مانده، هنوز حفاری هایی در استادیوم دیده می شوند که با تکمیل آن ها قرار است چمن جدید روی آن قرار گیرد.منبه:تبریز من

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته سوم لیگ برتر فوتبال روز یکشنبه درحالی در تبریز پذیرای پیکان تهران خواهد بود که بررسی دیدارهای این تیم در هفته‌های سوم ادوار لیگ برتر نشان از عملکرد خوب سرخ پوشان در این هفته از رقابت‌ها دارد.
سرخ پوشان فوتبال تبریز در ۸ دیداری که در هفته‌های سوم ادوار لیگ برتر برگزار کرده‌اند، صاحب ۵ برد، ۲ مساوی و تنها یک باخت شده‌اند که در این بین نکته جالب شکست ناپذیری آنها از زمان حضور مجدد در لیگ برتر همچون هفته‌های دوم مسابقات بوده است.
این عملکرد مناسب باعث شده است تا سرخ پوشان که در دو هفته قبلی لیگ شانزدهم برابر حریفان متوقف شده‌اند، در دیدار پیش رو با پیکان برای کسب نخستین ۳ امتیاز فصل بسیار امیدوار باشند.

nejati-6204

نتایج کامل دیدارهای تراکتورسازی در هفته‌های سوم ادوار لیگ برتر با اسامی سرمربیان وقت این تیم به شرح زیر است:
فصل اول:
* تراکتورسازی تبریز ۰ – ۴ استقلال تهران (محمود یاوری)
گل‌ها: محمد نوازی – سیروس دین محمدی، یدالله اکبری و فرزاد مجیدی
فصل نهم:
* شاهین بوشهر ۲ – ۴ تراکتورسازی تبریز (فراز کمالوند)
گل‌ها: رضا بازیاری و محمد احمدپوری برای شاهین بوشهر – امیر محبی (۲ گل)، محمد نصرتی و مهرداد پولادی برای تراکتورسازی
فصل دهم:
* تراکتورسازی تبریز ۱ – ۱ شهرداری تبریز (فراز کمالوند)
گل‌ها: جاسم کرار برای تراکتورسازی – سعید دقیقی برای شهرداری
فصل یازدهم:
* تراکتورسازی تبریز ۱ – ۰ شاهین بوشهر (امیر قلعه‌نویی)
گل: محمد ابراهیمی
فصل دوازدهم:
* تراکتورسازی تبریز ۲ – ۱ مس کرمان (تونی اولیویرا)
گل‌ها: مصطفی شجاعی برای مس – فرازد حاتمی و فلاویو لوپز (پنالتی) برای تراکتورسازی
فصل سیزدهم:
* ذوب آهن اصفهان ۲ – ۴ تراکتورسازی تبریز (مجید جلالی)
گل‌ها: سپهر حیدری و مهدی رجب زاده برای ذوب آهن – محسن ربیع خواه، محمد ابراهیمی، علی کریمی و کریم انصاری فرد
فصل چهاردهم:
* تراکتورسازی تبریز ۱ – ۰ ملوان بندرانزلی (رسول خطیبی)
گل: لوسیانو ادینیو
فصل پانزدهم:
* تراکتورسازی تبریز ۱ – ۱ راه آهن تهران (تونی اولیویرا)
گل‌ها: سروش رفیعی برای تراکتورسازی و مهرداد محمدی برای راه آهن
فصل شانزدهم:
* تراکتورسازی تبریز ؟ – ? پیکان تهران (امیر قلعه‌نویی)
آمار جالب از دیدارهای تراکتورسازی در هفته‌های سوم مسابقات لیگ برتر:
۱- سرخ پوشان با احتساب دیدار با پیکان، ۷ دیدار از ۹ دیدار خود را در این هفته از رقابت‌ها در خانه برگزار می‌کنند.
۲- تراکتورسازی در مصاف با پیکان درحالی سومین مصاف خود را با تهرانی‌ها در هفته‌های سوم برگزار می‌کند که در دو دیدار قبلی خود برابر استقلال و راه آهن نتوانسته است به پیروزی برسد.
۳- برتری‌های خانگی تراکتورسازی در هفته‌های سوم ادوار لیگ برتر خفیف بوده و این درحالی است که سرخ پوشان در خارج از خانه به پیروزی قاطع و مشابه ۴ بر ۲ دست یافته‌اند.
۴- از جمع بازیکنان کنونی تراکتورسازی محمد ابراهیمی (۲ گل)، کرار جاسم، فرزاد حاتمی، لوسیانو ادینیو و سروش رفیعی در این هفته از رقابت‌ها برای تراکتورسازی موفق به گلزنی شده‌اند؛ جالب اینکه این ۵ بازیکن در دو بازی قبلی تراکتورسازی در لیگ شانزدهم، بازیکنان ثابت این تیم بوده‌اند.
۵- تراکتورسازی در تجربه قبلی خود با امیر قلعه‌نویی در هفته‌های سوم لیگ برتر به پیروزی خانگی رسیده و این درحالی است که سرخ پوشان تبریز اکنون یک بار دیگر با این مربی در خانه به مصاف حریف خود خواهند رفت.
۶- تراکتورسازی در ۸ دیدار قبلی خود در این هفته از رقابت‌ها ۱۴ بار موفق به گشودن دروازه حریفان شده و در مقابل نیز ۱۱ مرتبه دروازه خود را باز شده دیده است.
۷- سرخ پوشان فوتبال تبریز از زمان بازگشت به لیگ برتر در تمامی دیدارهای هفته‌های سوم، حداقل یک گل به ثمر رسانده‌اند.
منبع: آناج

تراکتورسازی از ساعت ۱۹:۰۰ یکشنبه ؛ ۱۷ مرداد ماه در ورزشگاه اختصاصی اش میزبان پیکان تهران خواهد بود تا شاگردان جلالی برای دومین بار در لیگ شانزدهم میهمان شهر تبریز باشند.
پیکان که انگیزه ای مضاعف برای بازی با تراکتورسازی دارد با تمام قدرت راهی تبریز خواهد شد ؛ بر این اساس به نظر می رسد گادوین منسا بازیکن نیجریه ای پیکان که ITC اش نیز صادر شده از شانس بالای برای بازی در مقابل تراکتورسازی برخوردار است.
گفتنی است پیکان وضعیت چندان مناسبی در خط حمله برای رویارویی با سرخ پوشان تبریز ندارد و مصدومیت آرش برهانی شاید منجر به رسیدن منسا به ترکیب اصلی این تیم باشد. این بازیکن از لیگ مالت به فوتبال ایران آمد.
منبع: هم نوا

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *