پست وبلاگ

خلاصه اتفاقات بازی / کاش این بازی زیبا در یادگار بود + حواشی ویژه

در اولین بازی لیگ شانزدهم دو تیم تراکتورسازی و استقلال خوزستان در ورزشگاه اختصاصی تراکتور مقابل هم قرار گرفتند که حاصل ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم تساوی ۲ ـ ۲ بود. برای تراکتور لوسیانو ادینهو (۱۴) و فرزاد حاتمی (۶۰) گل زدند و برای استقلال خوزستان رحیم زهیوی(۵۸ و ۷۲ ـ پنالتی) دو گل بازی را به ثمر رساند.

گل: رحیم زهیوی (۲ گل) ، لوسیانو ادینیو، فرزاد حاتمی
پاس گل: سید جلال عبدی، کرار جاسم

ساعت: ۱۸:۰۰ ، تاریخ ۴/۶/۱۳۹۵
ورزشگاه: اختصاصی تراکتورسازی تبریز ، تماشاگر : ۵ هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان، حمزه علی سلیمی و محمد مدیرروستا

تراکتورسازی تبریز:

محمدرضا اخباری، سعید آقایی (شهرام گودرزی ۸۳)، هادی محمدی، محسن بنگر، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، سروش رفیعی، جاسم کرار، محمد ابراهیمی، فرزاد حاتمی و لوسیانو ادینهو(خالد شفیعی ۷۸)
سرمربی: امیر قلعه نویی

استقلال خوزستان:

رافائل روبالو، محمد طیبی، عقیل کعبی، پیمان شیرزادی، سید جلال عبدی، میثم دورقی (علی اصغر عاشوری ۷۰)، فرشاد سالاروند، عزت الله پورقاز، مهدی مؤمنی (سلمان بحرانی ۹۳)، حسن بیت سعید (حسین بازیاری ۹۲) و رحیم زهیوی
سرمربی:سید سیروس پورموسوی

اخطار

مهدی مومنی (۳۴) – میثم دورقی (۵۴) – رحیم زهیوی(۶۴) – رافائل روبالو (۸۵) – سید جلال عبدی(۹۱) از استقلال خوزستان
سروش رفیعی (۷۰) از تراکتورسازی

شرح گل ها

۰-۱(تراکتورسازی تبریز ): اشتباه عجیب محمد طیبی در خط دفاعی توپ را به ادینهو تقدیم کرد و این بازیکن توانست با یک ضربه دقیق توپ را به درون دروازه روبالو فرستاد.

۱-۱(استقلال خوزستان): سانتر زیبای سید جلال عبدی از سمت راست را رحیم زهیوی با ضربه سر به زیبایی به گل تساوی تبدیل کرد.

۱-۲(تراکتورسازی تبریز): هنوز دو دقیقه از گل استقلالی های خوزستان نگذشته بود که فرزاد حاتمی با ضربه سر پاس کرار را به گل برتری تیمش تبدیل کرد.

۲-۲(استقلال خوزستان): رحیم زهیوی توانست گل دوم تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

شرح بازی:

دو تیم استقلال خوزستان و تراکتورسازی در تبریز به مصاف یکدیگر رفتند و در دقایق ابتدایی این تراکتورسازی بود که بازی و زمین را در دست داشت و توانست روی اشتباه محمد طیبی و ضربه زیبای ادینهو از حریف پیش بیفتد. در ادامه استقلالی های خوزستان و تراکتورسازی تبریز تا پایان نیمه اول چند موقعیت داشتند اما هیچ کدام نتوانستند از موقعیت خود استفاده کنند.
در نیمه دوم استقلالی های خوزستان توسط رحیم زهیوی روی سانتر سید جلال عبدی گل خورده را جبران کردند اما تنها ۲ دقیقه بعد فرزاد حاتمی بازهم پاس کرار را با یک ضربه سر به گل تبدیل کرد تا دوباره تراکتورسازی برنده سه امتیاز باشد.
تعویض طلایی سید سیروس پورموسوی تنها یک دقیقه پس از ورود و طی پاس رحیم زهیوی توانست روی اشتباه هادی محمدی پنالتی بگیرد و رحیم زهیوی با گل کردن این پنالتی خود را دو گله کرد.
پس از این گل و تعویض های تراکتورسازی بازی کم افت کرد و در انتها هیچ کدام از تیم ها نتوانستند بازهم گل بزنند و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

دقیقه ۲: اوت دستی بلند پورقاز درون محوطه جریمه تراکتوربا ضربه سر کعبی ادامه یافت اما دیگر کسی از استقلالی های خوزستان نبود تا دروازه تراکتور را باز کند.
دقیقه ۴: محمد ابراهیمی پس از دریبل محمد طیبی ضربه خود را به سمت دروازه زد و روبالو توپ را برگرداند و فرزاد حاتمی در ادامه نتوانست دروازه خالی این تیم را باز کند تا اولین کرنر برای تراکتور بدست آید.
دقیقه ۶: شوت از راه دور کرار جاسم با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۱۰: سانرت از کنار زیبای مومنی به درون محوطه جریمه تراکتوری ها در نبود استقلالی های خوزتسان به اخباری رسید.
دقیقه ۱۲: پاس پشت مدافعین تراکتوری ها به ادینهو رسید و ضربه زیبای این بازیکن را رافائل روبالو به زیبایی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۲۸: پاس پشت دفاع استقلالی های خوزستان در حالت تک به تک به بیت سعید رسید اما وی نتوانست از موقعیت استفاده کند.
دقیقه ۳۶ : استقلالی های خوزستان بدنبال جبران گل هستند و در یک موقعیت توپ درون محوطه جریمه به زهیوی رسید اما ضربه این بازیکن بعد از برخورد به زمین در آغوش اخباری قرار گرفت.
دقیقه ۴۰: شوت از راه دور فرزاد حاتمی با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵+۱: شوت از راه دور فرشاد سالاروند با اختلاف از دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵+۲: شوت محمد ابراهیمی بعد از پاس سروش رفیعی به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰: سانتر زیبای شیرزادی از سمت چپ به زهیوی رسید اما ضربه زهیوی به اوت رفت.
دقیقه ۵۵: شوت خودخواهانه فرزاد حاتمی با اختلاف از دروازه رافائل به بیرون رفت.
دقیقه ۵۸: پاس زیبای رحیم زهیوی به علی اصغر عاشوری بازیکن تازه وارد استقلالی ها رسید و ضربه این بازیکن را اخباری برگشت داد و در برگشت توپ به دستان هادی محمدی برخورد کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.
دقیقه ۶۷: پاس به عقب کعبی به سالاروند رسید اماضربه سالاروند با اختلاف بسیار کم از دروازه اخباری به بیرون رفت.
دقیقه ۸۴: سانتر مهدی مومنی را حسن بیت سعید با ضربه سر به سمت دروازه تراکتور شلیک کرد اما اخباری آن را به راحتی گرفت.
دقیقه ۹۰+۲: ضربه زیبای کرار جاسم را رافائل به کرنر فرستاد.

در حاشیه

* سید سیروس پورموسوی و بهمن روشنایی سرمربی و سرپرست استقلال خوزستان به شدت به تصمیمات داور معترض بودند.
* در حالی که ITC محمد نوری تا یکی دو ساعت قبل از بازی صادر نشده بود در نهایت باشگاه قطری ITC او را داد تا نام این بازیکن در لیست ۱۸ نفره تراکتورسازی قرار بگیرد.

نگاه کارشناس ـ ادموند بزیک:

قبل از هر چیز کیفیت بازی استقلال اهواز برایم غافلگیرکننده بود. این تیم با وجود شکست پرگل در سوپرجام با اعتمادبه نفس و مثل یک قهرمان مقابل تیم پرمهره تراکتور قرار گرفت و هرگز از نبرد پاپس نکشید. در این تیم رحیم زهیوی یک فوق‌ستاره است که در ضربه‌زنی از بهترین‌های لیگ محسوب می‌شود. درباره تراکتور هم باید بگویم که آنها شروع خوبی داشتند اما مثل همه تیم های آقای قلعه‌نویی در ابتدای لیگ کمی درگیر مشکلات بدنی هستند. در بازی امروز لوسیانو ادینیهو در ضربه زدن موفق عمل کرد اما چندان آماده نبود. فرزاد حاتمی هم با وجود گلی که زد پاس به عقب‌های بیش از حدی داشت. همچنین به نظر من حیف است که محمد ابراهیمی تا این حد دور از دروازه حریفان باشد. ضمن اینکه محمد نوری در حضور چند دقیقه‌ایش در زمین امیدوارکننده نشان داد.

امیر قلعه نویی پس از دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان بابت تعویض پیروزی توسط بازیکنانش با تساوی بشدت عصبانی بود.

قلعه نویی که ناراحتی اش از این مساله را در نشست خبری نیز علنی کرد، پس از بازی حاضر به حضور در رختکن تیمش نشد. سرمربی تراکتورسازی در پایان مسابقه پس از حضور در رختکن این تیم مستقیما از ورزشگاه خارج شد.

محسن بنگر با انتشار متنی در اینستاگرام خود نسبت به تساوی تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان واکنش نشان داد.

بنگر نوشت: «امروز شرمنده همه آذری های عزیز شدیم ولی مطمئن باشید این تیم خوب است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. به زودی به این تیم افتخار می کنید، دمت شما گرم که ما را تنها نگذاشتید، انشاءالله ما هم محبت هایتان را جبران می کنیم. یاشاسین تراکتور.»

امیر قلعه نویی پس از تساوی تیمش مقابل استقلال خوزستان در گام نخست لیگ برتر صحبت هایی را انجام داد که در ادامه آمده است:

دو موقعیت داشتند و گل زدند
عملکرد تیم از نظر نتیجه خوب نبود از لحاظ کیفیت در دقایقی بد نبود. بین نیمه هم بعد از اینکه یک بر صفر جلو بودیم می‌شد اختلاف را بیشتر کرد. ۲، ۳ توپ آمد که دو گل خوردیم. این مشکل را سال قبل هم داشتیم.

دروازه بان حریف، ستاره بازی
در بازی امروز محمدرضا اخباری هیچ سیوی نداشت و ستاره بازی دروازه بان حریف بود. می توانستیم این بازی را با اختلاف ۲، ۳ گل ببریم اما متاسفانه این مهم حاصل نشد.

دلیل تعویض ادینیو
ادینیو را تعویض کردیم چون از بازی خارج شده بود. در زمان هایی از بازی بازیکنان ما امیدوار کننده نشان دادند که برای بازیهای بعدی امیدوار باشیم.از روزهای خوب کرار بود و او بازی خوبی داشت.

بدهی داریم اما هتل می گیریم
یک تشکر باید از مدیر هتل پارس داشته باشم. با اینکه تیم بدهی دارد اما هیچ وقت در هتل را به روی ما نبسته است. اینکه مکان بازی تغییر کرد، تمرکز ما را به هم زد. باید روی توپ های ارسالی روی دروازه کار کنیم. ما روی گل دوم نیز ضعف دفع توپ را داشتیم. آنجایی که محل تمرین است، درست نیست مسابقه دهیم. با این حال از مسئولان هیات و باشگاه که زحمت کشیدند، تشکر می کنم.

این زمین برای تمرین است
وقتی تیمی در زمین تمرینی بازی کند، این موضوع باعث می‌شود که بازیکنان انگیزه لازم را نداشته باشند و امیدوارم تا بازی با پیکان زمین چمن ورزشگاه یادگار امام درست شود و بتوانیم در این ورزشگاه به میدان برویم.

با قهرمان فصل قبل بازی کردیم
امروز با تیم قهرمان فصل گذشته بازی کردیم و بازیکنان این تیم از اعتماد به نفس بالاتری نسبت به سال گذشته برخوردار بودند و فکر می‌کنم دروازه‌بان تیم استقلال خوزستان بهترین بازیکن میدان بود و این از شانس تیم ماست که مقابل هر تیمی قرار می‌گیریم، روز خوب دروازه‌بان آن تیم می‌شود.

سید سیروس پورموسوی در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با تراکتورسازی اینگونه درباره بازی پاسخ داد:

یک امتیاز هم خوب بود
بازی خیلی خوبی از سوی دو تیم انجام شد و ما سعی کردیم بعد از باخت در سوپرجام تیممان را کمی سر و سامان بدهیم. بازی سخت و نفسگیری بود و از این بازی یک امتیاز گرفتیم که برای ما خوب بود.

تراکتور را می شناختیم
ما در تهران با تراکتورسازی بازی تدارکاتی انجام داده بودیم و شناخت داشتیم. توانستیم ۲ بار به بازی بازگردیم و این ویژگی بارز ما بود.

دلیل تغییر داور قانع کننده نبود
مصاحبه کردم و گفتم که این داور هم بزرگ است اما این دلیلی که به ما گفتند قانع کننده نبود. من به خاطر سازمان لیگ و مردم خوبتبریز قبول کردم به تبریز بیایم. مطمئن باشید هر شهر دیگری بود، اینجا نمی آمدیم.

بدون ترس بازی کردیم
همه هزینه ها را آقای روشنایی سرپرست تیممان پرداخت کرده و از واریز پول توسط تراکتورسازی خبر ندارم. ما به احترام تراکتورسازی آمدیم و بازی جوانمردانه کردیم. دیدید که بدون ترس بازی کردیم و از عملکرد بازیکنان راضی بودم.

محمد ابراهیمی که در جریان دیدار با استقلال خوزستان عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت، موفق شد با حرکات تکنیکی خود چندین بار بازیکنان حریف را مجبور به خطا کند.

خطاهای مهدی مومنی، میثم دورقی و رحیم زهیوی روی ابراهیمی در جریان بازی تراکتورسازی و استقلال خوزستان ۳ کارت زرد برای استقلالی ها به همراه داشت که در نوع خود جالب است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *